Dárek pro Ženy na Valentýn

Jelikož se Valentýn blíží rychlým krokem, tak lidé přemýšlí nad tím, jaké dárky darovat svému partnerovi. V tomto článku si uvedeme různé tipy, co se hodí pro slečnu.
Samozřejmě máte na výběr mnoho kytek z květinářství. Toto gesto vždy potěší. Nejčastěji se darují růže. Pokud ale víte, jaké květiny má nejraději, vyberte jí ty její oblíbené. To potěší ještě více.
Jestliže ještě nemá doma nic plyšového od Vás, tak jí můžete pořídit velkého plyšového mazlíka, kterého může objímat ve chvílích, kdy vy nebudete poblíž.
namalované srdíčko
Překvapte jí a uvařte jí její oblíbené jídlo. Jestliže si netroufáte na její oblíbené jídlo, protože se jedná o něco složitého, tak uvařte něco, co si myslíte, že zvládnete. K jídlu jí zapalte pár svíček, kupte víno a udělejte si romantické posezení u jídla a svíček.
Pokud si netroufáte na jakékoliv vaření, tak nakupte jídlo, které se nemusí vařit. Například jahody, hroznové víno a víno k pití. Pokud někdo z vás nepije víno, pořiďte šampus. Ten se hodí k oslavám. Nezapomeňte na svíčky, které můžete pořídit ve tvaru srdíček, aby lépe vytvořili romantickou atmosféru.
Zážitek, na který nezapomene? Někam ji pozvěte! Podívejte se po slevových portálech a po internetu, kde se nabízí různé zážitky. Vám stačí pouze vybrat, zaplatit a poukaz si vytisknout. Nemusí se jednat o nic velkého. I menší snaha by se měla cenit. Stačí, když najdete hezkou restauraci, kam jí pozvete. Případně zkuste plavbu lodí, kde si dáte večeři. Je to netradiční místo, kam se nechodí často.
den svatého valentýna
Dále mohou být dárky hmotného charakteru. Šperky, které jsou ve tvaru srdíček. Nové náušnice. Prstýnek, po kterém kouká už delší dobu aj. Vhodné jsou i společné fotografie, které jsou v rámečku. Pak si je umístíte u někoho z vás dvou doma. Pokud bydlíte společně, tak máte novou dekoraci do domácnosti. Případně se dá fotografie umístit i na klíčenku, kterou ten druhý bude mít vždy u sebe, když někam půjde bez vás.

Nepropadat osamělosti

Žena se stará o partnera, děti, domácnost a ani si neuvědomuje, jak čas rychle letí. Najednou je jí čtyřicet, padesát, šedesát a pomalu se začínají dostavovat různé neduhy, které usedají nejen na ni, ale také na jejího partnera. A protože život není jen o hezkých chvílích, může ji zaskočit nečekaná nebo s hrůzou očekávaná zpráva.
·        Partner ji navždy opustil.
·        První přijde velký šok.
·        A je úplně jedno, jestli náš blízký odešel náhle nebo se jeho odchod dal očekávat.
socha ženy
Je důležité, aby si žena svůj smutek odžila a snažila se opět najít smysl života.Odborníci radí, aby si pořídila nějakého domácího mazlíčka. Žena je totiž většinou naprogramovaná tak, že má potřebu o někoho se starat. A vědci už dávno prokázali, že chovatelé nějaké němé tváře jsou mnohem veselejší a šťastnější. Zvíře snižuje pocit osamělosti a jelikož je člověk nucen starat se o někoho, kdo ho potřebuje, nepropadá tolik melancholii a černým myšlenkám.
shetlandský ovčák

Všeho s mírou

Pořízení domácího mazlíčka (například psa) po ztrátě partnera ale může přinést jedno úskalí. Žena se příliš citově připoutá ke svému čtyřnohému kamarádovi a začne ho nezdravě rozmazlovat. Tento stav není dobrý ani pro ženu, ale ani pro psa.
Některé ženy odchodem milovaného člověka natolik strádají, že dokonce psa pojmenují po svém zemřelém manželovi.
o   To je ta nejhorší varianta.
o   Bude to znamenat, že se bude trápit ještě hodně dlouho.
Je také špatné, když se žena uzavře před světem a veškerou pozornost věnuje pouze svému pejskovi. JE NAPROSTO NUTNÉ, ABY NAVÁZALA NĚJAKÝ KONTAKT S OKOLNÍM SVĚTEM. Dobrým řešením by mohla být návštěva různých akcí, na kterých se scházejí většinou lidé v seniorském věku. Tam je největší pravděpodobnost, že potká spřízněnou duši. A je úplně jedno, jestli se bude jednat o muže (třeba i budoucího partnera) nebo o ženu, ve které najde přítelkyni.

Jak na mimické vrásky

Mimické vrásky vznikají činností mimických svalů. Nejčastěji se vyskytují na čele jako vodorovné linky, kolem očí jako vějířky, na kořeni nosu jako svislé vrásky nebo jako rýhy kolem úst. Mimiku používá každý z nás. S přibývajícím věkem se nám vrásky prohlubují a zvýrazňují. Zkuste pár tipů, jak předejít jejich prohlubování a mít zase pleť hladkou, pružnou a zdravou.

1)      Odstraňte zlozvyky, jako je například mračení nebo krčení čela.
2)      Nepoužívejte silné vrstvy líčidel, které škodí vaší pokožce.
3)      Používejte krémy proti vráskám, které působí jako prevence.
4)      Pokud máte ráda opalování, vždy než vyjdete na sluníčko, použijte opalovací krém s vysokým UV faktorem.
5)      Stravujte se zdravě, jezte dostatek ovoce a zeleniny.
6)      Dbejte na dostatečný přísun tekutin.
7)      Nekuřte a nepijte alkohol.

Proti mimickým vráskům zkuste pár jednoduchých cviků:

Ø   Konečky vašich prstů obou rukou jemně poklepávejte po celé ploše obličeje. Kůže se vám krásně prokrví a bude vypadat napnutější.

Ø  Dlaněmi krouživými pohyby jemně pohybujte na čele i kolem očí. Pohyb dělejte ve směru hodinových ručiček a následně i opačným směrem.

Ø  Udělejte si masáž nad očima. Ukazováčky přiložte nad oblouky a jemně je tlačte směrem od středu ven. Cvik opakujte nejméně 20x.

Ø  Vypínejte si čelo. Vytahujte a zároveň hlaďte kůži na čele pomocí prstů obou rukou, a to pomalými pohyby, které směřují od obočí nahoru k vlasům.

Ø  Rýhu nad rty zmírníte tím, že nafouknete tváře a necháte je tak asi pět vteřin. Tento cvik můžete provádět i na každou stranu tváře zvlášť.

Ø  Nezapomeňte na ušní boltce, kde si jemnou masáží aktivujete funkce různých orgánů a zredukujete si tak množství vrásek.

Na stav vašich vrásek má důležitý vliv váš způsob života. Velké divy dokáže trocha pravidelné aktivity, správná výživa a duševní rovnováha.

Žena ve vysoké polistice

Hillary Clintonová prezidentské volby v USA nevyhrála, přesto se však nabízí prostor k diskuzi na téma žena ve vysoké politice. V současné době se jistě shodneme v tom, že žena do politiky rozhodně patří.

Otázka zní, jaká je úloha ženy ve vrcholné politice? Má žena v politice bojovat typicky ženskými zbraněmi nebo naopak má používat spíše mužské taktiky?
Pojďme se podívat na některé ženy ve vysoké politice. Nutno říci, že se jedná vždy o ženy velmi svérázné, které drsným mužům mohly směle konkurovat.
 

Tři slavné předsedkyně vlády

1.      Margaret Tchatcherová – předsedkyně britské vlády. Mnoho lidí jí nemohlo vystát, protože její ekonomická reforma byla poměrně tvrdá. Obnášela například velmi nepopulární daňovou reformu, omezení veřejného sektoru, což přinášelo zrušení dotací. Tato politika byla vnímána jako asociální. Další kapitolou bylo výrazné omezení činnosti odborů. Její přístup byl velmi pragmatický. Prosperita Británie za cenu sociálních obětí. Ne nadarmo se Margaret Tchatcherové říkalo Železná lady.
 
2.      Golda Meirová – ministerská předsedkyně Izraele. I ona měla přezdívku Železná lady. Její jméno si spojujeme zejména s olympijskými hrami v Mnichově, kde byli teroristy zavražděni izraelští sportovci. Meirová se postarala, aby izraelské zpravodajské služby viníky našli a zabili všechny osoby spojené s tímto masakrem. Další její významný krok byla jomkipurská válka, jedna z mnoha konfliktů mezi Izraelem a Palestinou. Bylo zásluhou Meirové, že Izrael nakonec válku vyhrál. Nicméně bylo to vítězství s velkými ztrátami, což donutilo Meirovou odstoupit z politiky.
 
3.      Indira Gándhiová – další ministerská předsedkyně, tentokrát indická. Svůj život zasvětila boji o skutečnou indickou nezávislost. Indie si nesla břemeno koloniální minulosti, byla zmítána válkami s Pakistánem a sužována sociálními nejistotami. Náboženští Sikhové zároveň usilovali o nezávislost Paňddžábu. Tyto pokusy byly potlačovány armádou. Tento konflikt se stal této ženě nakonec osudným. Byla zastřelena členy své Sikhské ochranky.

Ženská empatie

Ženy jsou obecně považovány za ty citlivější a empatické. Je to dáno pravděpodobně mateřským instinktem, že žena mnohem častěji podává pomocnou ruku. Někdy až příliš často. Příbuzní, přátelé i cizí lidé zneužívají dobroty žen, která nedokáží říkat ne.

Není tedy nijak překvapivé, že ženy najdeme v pomáhajících profesích, tedy ve zdravotních nebo sociálních službách.

Laskavost, empatie, starostlivost, milosrdenství, to zkrátka k ženám patří. Nenechme se však mýlit, ženská starostlivost může mít i svou odvrácenou tvář a je třeba ji znát a nastavit jí zrcadlo.
 

Odvrácená tvář starostlivosti

Milosrdenství totiž může být v některých případech také velmi autoritářské a manipulativní. Jsou ženy (ale mohou to být i muži v pomáhajících profesích), pro které práce pro druhé představuje prostor pro vlastní autoritářství a to i přesto, že úmysly mohou být skutečně upřímné a ušlechtilé. Právě v pomáhajících profesích nezřídka najdeme manipulátorky, které by se v jiných sférách nedokázali nikdy prosadit.

Autoritativní přístup v přiměřené míře snad může být i přínosný, ačkoli v tomto ohledu se spíše jedná o to býtzdravou autoritou. Například svéráznější žena, která pracuje v azylovém domě pro matky s dítětem může ženy, které často nedokáží hospodařit s penězi a ani vychovávat děti, podnětně motivovat a prospěje svým spíše direktivnějším přístupem více, než příliš empatická příliš tolerantní pracovnice.Ale až příliš direktivní přístup by už byl na škodu.

Každý uživatel v tíživé životní situaci totiž má i navzdory své závislosti na pomoci druhých právo na rozhodování o svém životě a pracovníci, kteří jim pomáhají, toto musí respektovat a ctít přání a rozhodnutí uživatelů, ať se jeví jakkoli absurdní.

A to se právě nezřídka děje, že pracovnice v pomáhajících profesích mají tendenci rozhodovat o druhých a tím porušovat základní lidská práva.
Toto je dobré vědět, protože mnozí lidé jsou přesvědčeni, že v pomáhajících profesích pracují jen andělé, ale ne zcela vždy tomu tak bývá.