Zboží z Číny


Asi už jste byli někdy v minulosti poučeni o tom, jak byste měli nebo neměli nakupovat zboží z Číny. Na internetu existuje velké množství čínských obchodů, na kterých můžete nakupovat. Stačí si vybrat jen ten, který vám bude ze všech nejsympatičtější.
Dnešní článek není ale tak úplně o konkrétních obchodech jako o radách, které by měl znát každý, který kdy přes čínské internetové obchody nakupoval či stále nakupuje.
odpočinek po nákupech.jpg
Někteří lidé jsou totiž do nakupování tak zapálení, že si mnohdy ani neuvědomují některé důležité body. Pokud jste někdy nakupovali u Číňanů u nás v České republice, a to konkrétně v nějakém jejich kamenném obchodě, pak určitě víte, že mají jiné číslovaní, než máme my. Přiznejme si, že jsou o něco menší a štíhlejší. Jestliže nakupujete přímo v kamenném obchodě, můžete mnoho detailů vychytat. Pokud ale přes internetové obchody, pak to jde poněkud obtížněji. Nikdo samozřejmě neříká, že zboží nemůžete vrátit nebo vyměnit, ale rozhodně vás to ve výsledku vyjde mnohem dráže, než kdybyste nakupovali v kamenných obchodech.
čtyři tašky.png
Jestliže ale preferujete raději nákup po internetu, pak se alespoň snažte nakupovat u prodejců, kteří mají pozitivní hodnocení. Porozhlédněte se raději po komentářích a recenzích. Uvidíte, že nebudete ničeho litovat.
Můžete se samozřejmě podívat i po jiných stránkách, jestli náhodou zboží neprodávají někde ještě levněji.
Před jakýmkoliv nákupem ze zahraničí byste si měli zjistit měnový kurz. Je dobré vědět, s jakým kurzem bude vaše banka pracovat při zpracování zahraniční transakce.
čínská státní vlajka.jpg
Možná někteří z vás již zažili ten pocit, že jim konečně po měsíci dorazila zásilka, ale byl v ní jen nějaký šunt. Je pravda, že někdy je těžké rozeznat kvalitu výrobku, ale pokud se budete hodně snažit, uvidíte, že to půjde i vám.
Rozhodně má nákup přes internet své výhody i nevýhody. Je ale jen na vás, jak se k této problematice postavíte právě vy.

Náramky, které sledují každý váš krok


Jak náramky fungují?
Jejich používání není žádná věda, stačí je pravidelně nosit na ruce a náramek udělá veškeré výpočty za vás. Náramky se doporučuje nosit na dominantní ruce. Pokud jste tedy pravák, tak náramek budete nosit na ruce pravé a pokud levák, tak naopak. Na spodní straně většiny náramků naleznete malý senzor, který monitoruje aktivitu v průběhu celého dne i noci.

Vyspělejší náramky vám dokáží změřit tep a díky tomu velmi přesně vypočítají počet spálených kalorií. Pokud si zakládáte na stravě, která je vyvážená s výdejem kalorií, tak tyto náramky budou ideálním pomocníkem právě pro vás.
 
Monitorování spánku
Další velmi užitečnou funkcí náramků je monitorování spánku. Pokud si náramek nebudete přes noc sundávat, tak tuto funkci rozhodně oceníte. Můžete si nastavit funkci probouzení, která vás pomocí vibrací probudí ve stanovený čas, nebo můžete zvolit buzení ve chvíli, kdy je to pro váš organismus nejvíc vhodné. Probouzení pomocí vibrací ocení zejména lidé, kteří pravidelně vstávají v jiný čas než partner a zamezí zbytečnému zvonění hlasitého budíku.
 
Kde najít veškeré údaje?
Některé z novějších a vyspělejších modelů jsou vybaveny velkým displejem, který lze ovládat dotykem prstů. Starší a většinou také levnější modely jsou vybaveny pouze diodami nebo malým displejem, který není dotykový. V obou případech však lze využít spárování náramku s chytrým telefonem. Je to naprosto jednoduché, stáhnete si aplikací, která je určena přímo k vašemu náramku a jednoduše přístroje spárujete.

Aplikace vás většinou sama dokáže popsat každý krok. Údaje z náramku se pak automaticky zobrazují v dané aplikaci, takže budete mít naprostý přehled o každém kroku a spálené kalorii. Aplikaci lze také využít pro zapisování svého jídelníčku a rovnou můžete porovnat svůj denní výdej a příjem kalorií.

Jak vybrat kvalitní nádobí

Starému hliníkovému nádobí odzvonilo. Vesměs všude se ve výlohách potřeb do kuchyně nabízí nerezové krásné nablýskané hrnce. Ne každý nerezový hrnec ovšem musí být kvalitní a vhodný pro naše vaření. Samozřejmě také velice záleží na tom, jaký spotřebič pro své vaření využíváte či jaký si plánujete pořídit.  

Platí ale vždy, že lépe se vám bude vařit v kvalitním nádobí, nejlépe barevně odpovídajícím vašemu vkusu a pokud možno sjednoceném. Někomu se líbí smaltované či litinové nádobí a i to dnes najdeme v obchodech. Jiní zase volí modernější materiály, kam patří nerez. Ovšem není nerez jako nerez a i tady jsou velké rozdíly. Rozdíly jsou nejen designové, ale především v kvalitě použitého materiálu, jeho síle a provedení nýtů.  

Jak tedy vybrat správné hrnce a neprodělat?
Pokud se chystáte vařit na indukčním vařiči, musíte nad zvolením vhodného nádobí na vaření, přemýšlet ještě o trochu více. Na indukci totiž nejde vařit v každé nádobě.  Neznamená to ovšem, jak se mnozí domnívají, že pokud by chtěli vařit na indukci, musejí nakoupit nové a nějaké speciální nádobí. Na indukci lze vařit i na obyčejném smaltovaném nádobí po našich babičkách. A naopak, některé super moderně se tvářící nerezové hrnce vám na indukci fungovat nebudou.

Čím to je a co tedy na indukční plotýnku pořídit? Jde o to, že nádobí, aby mohlo být používáno na indukci, musí být feromagnetické.  To splňuje právě smaltované nádobí nerezové nádobí – ovšem s dvojitým dnem! Na hrncích to bývá velice často označeno, ovšem za zeptání prodavače nic nedáte a třeba vám dá i nějakou radu ohledně zkušeností s hrnci, které prodává.

V nabídce také bývají hrnce s teflonovým nebo titanovým vnitřkem. To je velká výhoda pro vaření, při kterém hrozí spálení jídla a na smažení. Na běžné vaření, např. polévek, brambor atd., je ovšem nejlepší hrnec, který má povrch, který se jen tak snadno nepoškrábe. Takový kvalitní nerezový hrnec se sendvičovým dnem vám vydrží jistě celý život.

Foto dárky

Co to vlastně znamená „foto dárek“? Jedná se o nějaké zboží, na kterém je natištěna vámi dodaná fotografie. V posledních letech je toto zboží velice oblíbené mezi všemi věkovými kategoriemi. Foto zboží si nechávají dělat mladé rodiny, starší lidé je rádi dostávají jako vzpomínku a i malé děti se nad foto zbožím rozplývají. Zkuste tedy nějaké takové zboží vybrat i vy, až se budete rozhodovat, co komu koupit k Vánocům nebo narozeninám.
Co vše si můžeme koupit, co vše je možné objednat u firem, které se foto sortimentem zabývají? Každá z firem má nabídku trochu odlišnou, na trhu se ale vyskytuje toto zboží:
Ø  Foto polštářek – polštářky různých velikostí s vlastním nápisem nebo fotografií vašeho mazlíčka, partnera nebo dítěte potěší jistě celou rodinu
Ø  Fotokniha – fotokniha je lepší variantou klasického fotoalba, do kterého se vkládali fotografie

Ø  Fotomagnety – na ledničku nebo na futra dveří, na nástěnku nebo na troubu v kuchyni
Ø  Fotorámeček
Ø  Digitální foto rámeček – neustále se měnící fotografiepotěší snad úplně každého. Postavte si digitální foto rámeček vedle televize a uvidíte, že zvítězí nad jakýmkoli programem, pokud do něj nahrajete vaše oblíbené fotografie například z dovolené

Ø  Foto puzzle – představte si skládat puzzle, jehož motiv jste sami vyfotili!
Ø  Foto hrnek- při každém napití se, budete mít na očích toho, koho máte rádi
Ø  Foto podložka pod myš

Ø  Foto deka –kdo by si nepřál přikrýt se dekou, na které je motiv, který si sami vyberete? Zachumlat se do deky, na které je vyfocena vaše bílá kočička nebo vaše děti, když byly malé…
Ø  Foto obraz- vybíráte již dlouho obraz na stěnu a nemůžete se shodnout na motivu? Nelíbí se vám nabídka supermarketů, ale na obraz z výstavní galerie nemáte peníze? Nechce si na obraz natisknout svou oblíbenou fotografii

Ø  Foto kalendář – určitě potěší každou babičku či dědečka.  Pod stromeček si většinou přejí jen trochu zdraví, a protože to jim dát nemůžete, udělejte jim radost kalendářem. V kalendáři od vás budou mít každý měsíc/týden jinou fotografii. Nejlépe uděláte, když jim jako fotografie do kalendáře vyberete lidi a místa, které mají rádi.

Doplňky stravy


Doplňky stravy nám nezaručí věčné mládí, nejsou elixírem života tak, jak by se mohlo zdát, pokud sledujeme reklamy, které se na nás valí z televize, rádia, internetu, ale i v papírové formě z různých tištěných médií.
Díky doplňkům stravy nebudeme mít ve stáří kosti jako za mlada. Nezačneme zázračně vidět bez brýlí a ani naše zažívací potíže se dlouhodobě nevyřeší tím, že budeme pravidelně zobat zázračné pilulky.

Není to ale tak, že by doplňky stravy byly úplně k ničemu a nemělo by smysl je kupovat. Tak jako ve všem v životě, tak i u doplňků stravy jde především o míru. To znamená, že pokud si vybereme doplněk stravy, který je prodáván v lékárně, jeho použití zkonzultujeme nejlépe s lékařem, který nám poradí, zda je pro nás vhodný, tak by nám mohl pomoci.


Nejoblíbenější doplňky stravy –

Močové cesty- pokud ženy trpí na záněty močového měchýře, jsou většinou ochotny nakoupit si jakýkoli přípravek, jehož popis slibuje zlepšení, zmírnění nebo dokonce vymizení těchto potíží. Je třeba zvážit, jestli brusinky a lichořeřišnice pomohou tam, kde se záněty vrací a zda se raději neporadit s lékařem na dlouhodobější léčbě antibiotiky.

Ostropestřec – výtažek z ostropestřce je prý výborný na regeneraci jater, proto se doporučuje užívat lidem, kteří mají s játry potíže.  Ovšem je zbytečné jej užívat, pokud játra máme v pořádku. Játrům uděláme nejlépe, pokud se vyhneme většímu množství alkoholu, tučných jídel. Pokud se budete často opíjet, jíst tučná jídla a budeme mít málo pohybu, žádná pilulka ostropestřce nám nepomůže…

Ječmen, chlorela, atd. jsou většinou pouze moderní záležitostí.  Jistě vám jejich užívání neuškodí, ovšem v běžném dávkování nemají na vaše zdraví významný vliv.

Zázračné potraviny ani tabletky totiž neexistují.  Nestačí například jíst pravidelně jogurt s probiotickými kulturami a myslet si, že budete mít zdravé zažívání.  Je potřeba upravit svůj jídelníček celkově a svůj životní styl změnit k lepšímu. Potom se jistě začněte cítit lépe.