Mimické vrásky vznikají činností mimických svalů. Nejčastěji se vyskytují na čele jako vodorovné linky, kolem očí jako vějířky, na kořeni nosu jako svislé vrásky nebo jako rýhy kolem úst. Mimiku používá každý z nás. S přibývajícím věkem se nám vrásky prohlubují a zvýrazňují. Zkuste pár tipů, jak předejít jejich prohlubování a mít zase pleť hladkou, pružnou a zdravou.

1)      Odstraňte zlozvyky, jako je například mračení nebo krčení čela.
2)      Nepoužívejte silné vrstvy líčidel, které škodí vaší pokožce.
3)      Používejte krémy proti vráskám, které působí jako prevence.
4)      Pokud máte ráda opalování, vždy než vyjdete na sluníčko, použijte opalovací krém s vysokým UV faktorem.
5)      Stravujte se zdravě, jezte dostatek ovoce a zeleniny.
6)      Dbejte na dostatečný přísun tekutin.
7)      Nekuřte a nepijte alkohol.

Proti mimickým vráskům zkuste pár jednoduchých cviků:

Ø   Konečky vašich prstů obou rukou jemně poklepávejte po celé ploše obličeje. Kůže se vám krásně prokrví a bude vypadat napnutější.

Ø  Dlaněmi krouživými pohyby jemně pohybujte na čele i kolem očí. Pohyb dělejte ve směru hodinových ručiček a následně i opačným směrem.

Ø  Udělejte si masáž nad očima. Ukazováčky přiložte nad oblouky a jemně je tlačte směrem od středu ven. Cvik opakujte nejméně 20x.

Ø  Vypínejte si čelo. Vytahujte a zároveň hlaďte kůži na čele pomocí prstů obou rukou, a to pomalými pohyby, které směřují od obočí nahoru k vlasům.

Ø  Rýhu nad rty zmírníte tím, že nafouknete tváře a necháte je tak asi pět vteřin. Tento cvik můžete provádět i na každou stranu tváře zvlášť.

Ø  Nezapomeňte na ušní boltce, kde si jemnou masáží aktivujete funkce různých orgánů a zredukujete si tak množství vrásek.

Na stav vašich vrásek má důležitý vliv váš způsob života. Velké divy dokáže trocha pravidelné aktivity, správná výživa a duševní rovnováha.

Published by si-sawa.cz