Ať už volíte mezi rybičkami, činčilami, fretkami, hady, křečky  nebo králíčky, jedno mají všichni společné – potřebují správný domeček, místo, kde by převážně žili a bydleli.

Jak vybrat tu správnou klec pro hlodavce?

Menší hlodavci, tedy myšky, činčily, osmáci, křeččí a také potkani potřebují klec dlouhou alespoň šedesát centimetrů. Pakliže jsou to křečci, myšky nebo potkani, kteří jsou vesměs velmi aktivní a hodně pohyblivé, bylo by záhodno jim pořídit vyšší klícku, která má několik pater a je propojená schůdky, žebříčky, podlézačkami nebo tunely. Také potřebují mít v klícce úkryt nebo domeček, do kterého bude jenom jeden vchod, a tito hlodavci tam budou mít své místo, kde se budou cítit v bezpečí. Vhodné je umístit klec do stínu a zároveň někam, kde budou mít výhled na okolí.

Co potřebují akvarijní rybičky?

Akvárium si můžete sehnat buď ve zverimexu, nebo si je nechat vyrobit na míru u specializovaných společností.

–          Co musí mít akvárium pro rybičky?

·         Okysličenou vodu
·         Osvětlení
·         Vytápění
·         Filtraci
·         Vzduchování

–          Jaký musí být objem vody?

·         Měl by se rovnat součtu délek všech rybiček, které si do akvária pořídíte.

Co potřebuje v teráriu had?

Jak velké by mělo terárium být, to záleží na tom, jak velkého hada si chcete pořídit. Pokud se jedná o hada, který ve volné přírodě žije na zemi, pořiďte mu terárium dlouhé a nízké, a pokud se jedná o hada, který žije na stromech, pořiďte terárium orientované na výšku. Pokud si pořizujete ještěra nebo ještěrku, pamatujte, že nejdelší strana terária by měla být stejně dlouhá jako asi desetinásobek těla zvířátka bez ocasu.

Co potřebují papoušci a ptáčci v kleci?

Ptáci se po klícce rádi pohybují a také lezou po kleci, přičemž se přidržují zobákem. Proto je vhodné myslet na to, že konstrukce klece musí být z netoxického, vhodného materiálu. Pozinkované nebo železné pletivu může být pro ptáčka či papouška nebezpečné a mohou způsobit jeho smrt. V kleci je důležité mít několik bidýlek, hračku nebo například zrcátko.

Published by si-sawa.cz