Pokud jste milovníky motorek či snad moderních čtyřkolek, věřte, že splnit si svůj sen a pořídit nějakou takovou krasavici, můžete také. V první řadě si chce říct, k jakému účelu nám bude daná čtyřkolka sloužit. Můžeme si koupit druhy, jako jsou:

–          pro práci
–          pro závodění
–          pro odpočinek i relaxování
–          jako náš koníček

Vždy ale musíme dobře znát naše požadavky, cenu, ale i samotný technický stav dané čtyřkolky.

Druhy oblíbených vozidel

Pro naši lepší orientaci, si představíme druhy čtyřkolek, jaké se vyrábí a na jakých smíme jezdit.

Pracovní čtyřkolky se vyrábí s pohonem 4×4 a je u nich automatická převodovka, takže my přidáváme plyn a mačkáme brzdy. Jsou mnohem mohutnější a více propracované na bezpečí a jejich nevýhodou je větší spotřeba, než u jiných druhů.

Sportovní čtyřkolky, mají náhon jen na přední stranu. Jsou poměrně lehké a mají i svoji nevýhodu. Jejich oplastování neskýtá takovou ochranu jako je tomu u pracovních druhů čtyřkolek. Samozřejmě jsou, jak už z názvu vyplývá, dělané především na sport a nikoliv na žádnou pracovní aktivitu, jako je převoz materiálů či tahání přívěsu.

Na trhu existují nové i moderní druhy, jaké jsou v kombinacích všeho dohromady. Aby byl výběr správný, je nutné si daný typ čtyřkolek osahat a projet, abychom věděli, co od nich smíme čekat.

Podle toho, k jakému účelu budeme dané druhy využívat, je dobré si dobře zvolit. Auto moto a nabídky všech variant, typů i druhů, je na internetu nespoutaně mnoho.

Dokonalý zážitek z jízdy

Abychom měli správně vybráno, musíme si uvědomit, zda jsou pro nás čtyřkolky koníčkem či nám budou sloužit pro naši práci. Potom, je už samotný výběr lepší, snazší a výhodný. Krásným zážitkem je, vlající vítr ve vlasech, který mnozí z nás milují. Protože jsou čtyřkolky bezpečnější než klasické druhy motorek, a také stojí méně peněz, jsou oblíbené a žádané.

Moderní druhy a bezpečné varianty

Mezi nejznámější druhy čtyřkolek, patří:

–          dětské čtyřkolky
–          elektrické
–          4WD
–          pracovní
–          sportovní
–          silniční

Podle toho, zda je libo učit jezdit vaše malé ratolesti, či snad je výběr druhů pro vás, si určíme takové varianty, jaké nám všem, dají jen bezpečí, pohodovou jízdu, klid a komfort, který tolik milujeme. Vybrat si správný druh, není dnes vůbec problém a samotná jízda pak, je naším zážitkem na celý život.

Published by si-sawa.cz