HRADY
Pro ty, co mají rádi zejména popovou muziku, je tu festival Hrady, který se již několik let odehrává v blízkosti českých a moravských hradů. Horkou atmosféru července a srpna si můžete vychutnat na hradech Točník – Žebrák, na Kunětické hoře, v Rožmberku nad Vltavou, na Švihově, na hradě Veveří, na Bezdězu, v Hradci nad Moravicí či na Bouzově.

Pořadatelé postupně odtajňují účinkující pro letošní rok. Zveřejněná jsou zatím jména jako Arakain a Lucie Bílá, Anna K, Tomáš Klus, Mandrage, Mig 21, Rybičky 48, Xindl X, Vypsaná fixa. Slovenské interprety zastupuje kapela Horkýže Slíže.

Festival se odehrává vždy po dva dny, v pátek a v sobotu. Atmosféra je díky místům konání jedinečná a díky spolupráci s jednotlivými správami hradů jsou vstupy na prohlídky památek pro návštěvníky festivalu zdarma.
 
BENÁTSKÁ!
Podobné žánrové složení interpretů jako na Hradech se sejde také na Benátské!. Festival Benátská!, který letos slaví 25 let, se odehrává v Liberci – Vestci od 27. do 30. července. Kromě tuzemských a slovenských interpretů se návštěvníci mohou každý rok těšit na zahraniční hvězdu. Letos jsou to britští Status Quo. Slovenským tahákem je Pavol Habera a Team. Kromě dvou velkých pódií se na dalších místech odehrává bohatý doprovodný program se zajímavými soutěžemi.
 
MASTERS OF ROCK
Vyznavači tvrdší hudby si přijdou na své na velkolepé akci Masters of Rock. Festival se odehrává po čtyři dny od 14.7. do 17. 7. v areálu likérky R. Jelínka ve Vizovicích. Návštěvníci se mohou těšit jak na tuzemské i zahraniční interprety. Vystoupí zde hvězdy jako Apocalyptica, Avantasia, Korpiklaani či Tarja.
 
COLORS OF OSTRAVA
Na hvězdy jako je Birdy, Imagine Dragons nebo Norah Jones se těší fanoušci, kteří zamíří 19 – 22. července do Ostravy. Známá kulturní megaakce nabízí více než 350 programových bodů. Kromě kvalitní hudby si mohou návštěvníci užít divadelní představení, promítání filmů, workshopy a mnoho dalšího.
 

Published by si-sawa.cz