V naší republice jsou místa, kde lidem přívalové deště vytápějí domovy. Jsou to velké tragédie. Ale přesto fakt, že podzemní zásoby pitné vody, jak v České republice, tak i v mnoha okolních státech, velmi významně pitná voda ubývá. Voda je a bude dražší než zlato. Kvůli vodě se ve světě vedou války už dávno
voda na trávě
Všichni lidé by se konečně měli pořádně zajímat o životní prostředí, ve kterém žijí. A mělo by to být prioritou pro stát číslo jedna. Moc se o tom nemluví, ani nepíše, takže vám třeba tato informace Ministerstva životního prostředí (MŽP) unikla.

Jedná se o dotační program Dešťovka – „Modrá úsporám“.
Tímto dotačním programem MŽP, který se spouští v dubnu 2017, chce vláda motivovat lidi, jak se dá využít dešťová voda a zároveň jak ušetřit peníze za vodné. Dotační program „Dešťovka“ je rozdělen do tří kategorií, má převážně řešit nedostatek pitné vody v letním období, kdy nás trápí extrémní sucho, jež zapříčiní naprostý nedostatek pitné vody.
rostlinka na suchu
Na co jsou zatím první dotace určeny:
na pořízení (především) podzemních plastových nádrží, v těchto nádržích se voda nekazí a zůstává čistá
získáte 50% pořizovací ceny nádrže větší než 2000 litrů, spolu s projektem, instalací a čerpadlem, nejvíce 20 000,- Kč
(dotace se nebudou vztahovat na sudy, vany apod.)

Komu jsou dotace určeny:
majitelům bytových domů – obcím
majitelům rodinných domů

Využití dešťové vody:
zavlažování zahrady
voda do bazénu
splachování toalety
mytí auta
úklid v domácnosti
praní prádla (voda je měkká a bez chlóru)
 voda na květině
Poznámka:
V případě zájmu o dotace na sběr dešťové vody se můžete už dnes bezplatně a nezávazně zaregistrovat na stránkách MŽP. Jakmile se program spustí, budou vás kontaktovat a pomohou vám zařídit dotaci.
Naučme se šetřit pitnou vodou, kde se jen dá, protože blahobyt s pitnou vodou v České republice už dávno skončil. Čím dřív začneme vodou šetřit, vážit si jí, tím lepší budou vyhlídky do budoucnosti jak pro nás, tak naše děti.

Proč využít dotace za dešťovou vodu
4 (80%)3

Published by si-sawa.cz