Jak náramky fungují?
Jejich používání není žádná věda, stačí je pravidelně nosit na ruce a náramek udělá veškeré výpočty za vás. Náramky se doporučuje nosit na dominantní ruce. Pokud jste tedy pravák, tak náramek budete nosit na ruce pravé a pokud levák, tak naopak. Na spodní straně většiny náramků naleznete malý senzor, který monitoruje aktivitu v průběhu celého dne i noci.

Vyspělejší náramky vám dokáží změřit tep a díky tomu velmi přesně vypočítají počet spálených kalorií. Pokud si zakládáte na stravě, která je vyvážená s výdejem kalorií, tak tyto náramky budou ideálním pomocníkem právě pro vás.
 
Monitorování spánku
Další velmi užitečnou funkcí náramků je monitorování spánku. Pokud si náramek nebudete přes noc sundávat, tak tuto funkci rozhodně oceníte. Můžete si nastavit funkci probouzení, která vás pomocí vibrací probudí ve stanovený čas, nebo můžete zvolit buzení ve chvíli, kdy je to pro váš organismus nejvíc vhodné. Probouzení pomocí vibrací ocení zejména lidé, kteří pravidelně vstávají v jiný čas než partner a zamezí zbytečnému zvonění hlasitého budíku.
 
Kde najít veškeré údaje?
Některé z novějších a vyspělejších modelů jsou vybaveny velkým displejem, který lze ovládat dotykem prstů. Starší a většinou také levnější modely jsou vybaveny pouze diodami nebo malým displejem, který není dotykový. V obou případech však lze využít spárování náramku s chytrým telefonem. Je to naprosto jednoduché, stáhnete si aplikací, která je určena přímo k vašemu náramku a jednoduše přístroje spárujete.

Aplikace vás většinou sama dokáže popsat každý krok. Údaje z náramku se pak automaticky zobrazují v dané aplikaci, takže budete mít naprostý přehled o každém kroku a spálené kalorii. Aplikaci lze také využít pro zapisování svého jídelníčku a rovnou můžete porovnat svůj denní výdej a příjem kalorií.

Published by si-sawa.cz