Znalost cizích jazyků je důležitá. V některých zemích je běžné, že kromě jazyka rodného, lidé hovoří suverénně ještě dalšími dvěma jazyky. Toto ovšem není případ nás Čechů. Relativně slušně jsou na tom ještě občasné Prahy, na což má nepochybně vliv bohatý a pestrý turistický ruch.
Proč tomu tak je? V čem může být problém?
 

  • Výuka na základní škole není nijak valná.
  • Ve školní výuce chybí výměnné zahraniční pobyty
  • Sami žáci mají velmi malou motivaci se učit a až záhy zjistí, že jim jazykové vědomosti chybí.
  • Mladí lidé necestují po Evropě za poznáním. Zatímco v jiných zemích je běžné, že mladí lidé jezdí na zkušenou, u nás se tento zvyk ještě příliš nerozšířil.
  • Jazykové vzdělání rodičů je dost tristní, což vede k tomu, že nedokáží dítě dostatečně motivovat, ani mu být vhodným příkladem.

 

Začněte s tím něco dělat

Jistě bychom našli celou řadu dalších důvodů. Každopádně problém je, že bychom potřebovali jazyk znát a nějak se nám nedostává znalostí. Ne každý má čas docházet do jazykové školy a soukromé hodiny jsou přece jen příliš drahé. Lze nalézt vhodné řešení?

Samozřejmě ano. Stále více lidí využívá možnosti učit se cizímu jazyku prostřednictvím internetu. Lidé k tomu využívají především Skype. Jedná se o podstatně levnější variantu než výuka se soukromým učitelem, nicméně na straně druhé je to v podstatě adekvátní kvalita. Vzhledem k on-line kontaktu je Vám poskytnuta dokonalá zpětná vazba, která chybí například samoukům.
Pokud máte zájem o tento způsob výuky, najdete celou řadu inzerátů, kde si můžete najít vhodné učitele. Pokud se považujete za pokročilého, rozhodně není od věci zvážit služby rodilého mluvčího.

Pokud Vám jazyky jdou dobře, možná byste si tímto způsobem mohli přivydělat docela hezké peníze a to z pohodlí domova. Nikam nemusíte chodit a nikdo se nevlamuje do Vašeho soukromí doma.

Published by si-sawa.cz