Existuje celá řada žen, které stojí za tím, že se do modelingu dostává stále více různorodosti, stále více běžných lidí, kteří jsou i tak krásní V módním průmyslu mají konečně zastoupení ne jenom vychrtlé bělošky s blonďatými vlasy, ale také menšiny, lidé s handicapem, s poškozením kůže nebo ženy kyprých tvarů.

Kdo za těmito změnami stojí? Představme si ženy, které pomohly vytvořit různorodost v asketickém modelingovém průmyslu i ve světě módy jako takové.

1.       Leomie Anderson
V roce 2015 to byla modelka pro Victoria’s secret. Je neuvěřitelně upřímná a otevřeně mluví o tom, co musí mladé holky podstoupit, aby se dostaly do modelingového světa. Věnuje se rozdílům mezi černoškami a běloškami v modelingu a před pár měsíci tweetla, že zatímco bělošky obskakují desítky vizážistů, ona jako žena s tmavou pletí si musí make-up nanášet sama.

2.       Ashley Graham
Ashley je první modelka, která nesla označení plus size, tedy větší velikosti. Objevila se na obálce časopisu Sports Illustrated, Maxim, ale také Cosmopolitan. Říká, že na to, aby předváděla nádherné módní kousky, nemusí být dokonalá a štíhlá.

3.       Iskra Lawrence
Je to jedna z modelek, která se věnuje kampani za to, aby se svět dozvěděl, jak příšerné podmínky modelky mají, jak náročné je se do modelingu dostat a jak musí hlavně mladé dívky trpět, aby si modelingový status udržely. Navíc hovoří o tom, jak upravované a retušované fotky ovlivňují psychiku mladých dívek.

4.       Winnie Harlow
Tato modelka trpí nemocí vitiligo, tedy ztrátou pigmentu kůže. Ačkoli tato černoška ztrácí barvu na obličeji a na rukou, podařilo se jí dosáhnout modelingové dráhy. Winnie tvrdí, že to není její kůže, která z ní udělala slavnou modelku, ale její tvrdá práce.

5.       Hari Nef
Hari je první transgender modelka, která se dostala na módní mola pro firmy jako je H&M nebo třeba Gucci.

Published by si-sawa.cz