V dnešní době je trh kabelkami přesycen. Máme kabelky na nejrůznější příležitosti, pro nejrůznější účely, máme kabelky řazené podle velikostí, barev, využití nebo luxusu či stylu. Můžeme si volit kabelky podle toho, jakou mají barvu, strukturu, jak se nosí nebo kolik mají vnitřní kapes, ale také podle barvy a látky a k jaké jsou příležitosti. Existují různě zdobené a vzorované kabelky, ale také kabelky zcela střídmé a bez vzorů. Můžeme si vybírat od pletených a látkových až po kožené. Máme tolik možností, že většinou ani nevíme, jaká kabelka se hodí kam a které k čemu.


Jak si tedy správně zvolit kabelku, která bude vyhovovat právě vám? Na čem záleží?

–          Musíme znát barvu
–          Styl kabelky
–          Cenový horizont
–          Co všechno v ní budeme nosit
–          Jestli chceme přes rameno nebo do ruky


Kabelka musí ladit s outfitem

Přemýšlejte nad tím, co máte v šatníku a co nosíte nejčastěji. Jaké máte svršky, jaké kabáty, jaké nosíte nejčastěji barvy? Kabelka by měla sedět barevně s outfitem. Ovšem pokud máte hodně barevných věcí, bude stačit, když zkombinujete kabelku s botami. Máte černé, hnědé, barevné? Nezoufejte.

Pokud nosíte spíše zemité barvy, můžete si dovolit kabelku jednouchou, ale barevnou – třeba zvolte raději studené barvy. Bledě modrou, starorůžovou, kobaltovou. Uvidíte, že vám tento styl sedne! Pokud máte většinu věcí černých a cítíte se nejlépe v nenápadných barvách, je načase prozářit váš outfit barevnou kabelkou. Nebojte se vzorů, obrazců, motivů ale i hodně veselých barev!


Styl je důležitý, ale nezapomeňte na praktičnost

Určitě byste měla mít více kabelek než jenom jednu. Nemůžete si vzít tutéž kabelu do práce, stejnou na odpoledne s kamarádkami, stejnou na rande a stejnou na firemní večírek. Avšak tu, kterou používáte nejčastěji, byste měla zařídit co nejpraktičtěji. Měla by mít více kapes a všechny na zip. Kabelku, kterou budete vybírat na společenské akce nebo na lepší události, volte podle šatů, které nosíte. Ideálně by to mělo být psaníčko nebo nějaká menší elegantní kabelka.

Published by si-sawa.cz