O co se vlastně v geocachingu jedná? Je to zábavná hra, která v sobě spojuje prvky sporu a turistiky. Je potřeba umět hledat poklad neboli kešky pomocí zeměpisných souřadnic. Tyto kešky se skrývají na zajímavých místech nejen v České republice, ale také v zahraničí, proto tuto hru můžete provozovat kdekoliv. Probíhá to tedy tak, že někdo někde schová krabičku, do které vloží logbook, tužku a případně další předmět. Poté na oficiálních stránkách geocachingu publikuje polohu kde se keška nachází. Každý kdo tuto hru hraje, si stanovuje svůj cíl hry. Někdo jde pouze po lehkých keškách, někdo jich chce najít co nejvíce a někdo zase hledá pouze v zahraničí. A proč je tato hra tak oblíbená a měla by Vás zaujmout? Každý si v této zábavě najde to své.
 geocache v listí

Proč je geocaching oblíbený?

 
Na celém světě se mu věnuje mnoho lidí ať už dětí, přes mládež a rodiny, ale i občané vyššího věku. A jaké jsou nejoblíbenější priority této hry?
·         Soutěživost je v každém člověku a i o tom je hledání kešek. A počítá se každá nalezená keška a přece není na to být lepší než jiný hledač.
·         Posláním této hry je zábava. Kdo jednou začne hledat kešky už nikdy nebude chtít přestat. A pokud máte děti, bude to pro ně velké dobrodružství a zábava za pokladem.
·         Přidanou hodnotou je pohyb. Děláte něco pro své tělo, jste na zdravém vzduchu.
·         Vždy máte stanoven cíl, který bude pro Vás zajímavý.
·         Poznáte zajímavá místa. Pravidlem pro tuto hru je, že kešky by měli být ukryty na zajímavém místě. Popisu kešky, který se říká logbook by mělo být vysvětleno proč zakladatel kešky vybral právě toto místo a čím je zajímavé.
 elektronický kompas

Jak na kešky?

 
Je mnoho druhů kešek. Ty nejklasičtější jsou označeny zeleně. U nich stačí zadat souřadnice a můžete jít hledat. Další v pořadí jsou modré. Zde už je potřeba získat už nějaké indicie. Ty je možné zjistit z listingu, internetu, na místě nebo jiným netradičním způsobem. Z nápovědy poté vypočtete konečné souřadnice. Žlutou barvou jsou označené multi keše. U těchto keší, je potřeba navštívit více míst a sbírat nápovědy, které dovedou hledatele ke konečné souřadnici. Každá keška ať už je jakékoliv barvy obsahuje u svého popisu i míru obtížnosti na škále 1-5 a terén.

Published by si-sawa.cz