Okružní plavby po moři se během několika posledních let velmi rozšířily a staly se součástí stálé nabídky mnohých cestovních kanceláří. Mezi ty úplně nejoblíbenější paří plavby po Karibiku, Středozemním moři, a také norských fjordech. Možností je ale mnohem více.

dovolená na lodi


·         Lodní výlety po Středozemí se většinou pohybují v časovém rozmezí jednoho až dvou týdnů a pokryjí návštěvu zemí jako je Francie, Itálie, Španělsko, Portugalsko, Malta, či Řecko.


·         Na poznávání krás řeckého pobřeží a ostrovů jsou orientované i samostatné plavby, na kterých můžete strávit až dva týdny.
zámořská plavba


·         Další ze zajímavých možností je plavba zaměřená na objevování Madeiry, nebo také Kanárských ostrovů.


·         Ne každého lákají jižní země a raději se vypraví na plavbu po Severním moři a fjordech. Možností je mnoho. Loď spojuje destinace jako Německo, Nizozemí, Švédsko, Dánsko, ale i Estonsko a Rusko.


·         O něco dál vám umožní se podívat plavba po Blízkém Východě. Přes Perský záliv se doplavíte do Spojených Arabských Emirátů, Ománu, Izraele i Jordánska.


·         Pokud toužíte po opravdové exotice, pobyt na lodi křižující země Střední a Jižní Ameriky, je to pravé pro vás. Mexiko, Kuba, Belize, Honduras, Bahamy, Brazílie, Argentina, Chile i Uruguay už na vás čekají.


·         Jednou z nejoblíbenějších a nejpohádkovějších variant je plavba lodí po Karibiku. Uvidíte ostrovy jako Kuba, Martinik, Sv. Martin, Aruba, Curacao, Barbados, Bahamy, Grenada, Jamajka a Kajmanské ostrovy.
výletní loď

Celkový zážitek je, kromě poznávání nových míst, spojený i se samotným pobytem na luxusní obytné lodi s restauracemi, kavárnami, bary, obchody, posilovnou a bazénem, která působí spíše jako plovoucí hotel. Lodí je nespočet různých typů, velikostí i tříd a cenově se samozřejmě významně liší. Ve výsledku záleží už jen na vás, kolik jste ochotni do vaši dovolené investovat a jaké požadavky a služby na palubě očekáváte.

Published by si-sawa.cz