Pro koho?

Studium přes internet je bohužel spoustou lidí stále vnímáno jako jaksi podřadné nebo nevěrohodné. Přitom to vůbec není pravda, a internetové kurzy jsou často nejen levnější, ale i efektivnější než chození na hodiny. Studujete si totiž podle sebe, v čase který vyhovuje vám, a postupujete svým vlastním tempem. Jazykové kurzy na internetu jsou perfektní nejen pro zaměstnané manažery, ale například i pro věčně rozlítané studenty, nebo třeba i pro rodiče malých dětí, kteří nechtějí nechat mozek zahálet, ale děti jsou ještě příliš malé než aby bylo možné nechat je o samotě. Dalším, kdo může z internetového vzdělávání těžit, jsou introverti. Pro mnoho lidí je představa, že by museli v jazykových lekcích mluvit před celou třídou nebo psát odpovědi na tabuli, prostě nepředstavitelná. U počítače si povídáte maximálně s vaším instruktorem na Skypu, a chyby vidíte jenom vy.
 černoch u počítače

S kým?

Instruktoři a lektoři na Skypu jsou dalším plusem. Máte totiž možnost cvičit si jazyk přímo s rodilým mluvčím, a ten se po celou dobu věnuje pouze vám, takže se naučíte i hovorové výrazy, idiomy a spoustu dalšího, na co byste třeba v klasických hodinách ani nepomysleli. A v žádném případě se není potřeba bát, že by se vám instruktor posmíval kvůli přízvuku nebo mezerám ve znalostech. Většina naopak oceňuje odhodlání a úsilí svých žáků, a byť se znají jen online, mají radost z jejich pokroků. A pokud byste přeci jen nebyli spokojeni, nabídka je dostatečně široká, aby si vybral opravdu každý.
macbook 

Je to pro každého?

Pokud má studium jazyka přes internet přeci jen nějakou nevýhodu, tak je to nutnost být dostatečně motivovaný. Ideální tedy je, pokud máte zkušenost se sebeřízením a víte, že se k učení dokážete přimět i sami. I tady byste si tedy měli stanovit cíl, kterého chcete dosáhnout. Určete si například, že se každý den budete učit půl hodiny, nebo že do konce týdne uděláte jednu lekci. Naštěstí má dnes většina internetových kurzů v sobě zabudované počitadlo, takže můžete svůj progres snadno sledovat.  Tak na nic nečekejte, a pusťte se do díla.
 

Published by si-sawa.cz