Z výšky vypadá toto souostroví jako zelený motýl roztahující křídla nad vodami karibského moře. Sice se nachází uprostřed řetězce Malých Antil, administrativně patří k daleké Evropě.
 
Město na spojnici křídel souostroví Guadeloupe (kreolové mu říkají Gwadloup) je totiž jedním z francouzských departementů. Status „nejvzdálenějšího regionu“ nenosí jen tak, let z Paříže sem trvá nějakých osm hodin čistého času. Ale nuda v letadle se bohatě vyplatí.
Ostrovy, jež objevil Kryštof Kolumbus při své druhé cestě přes Atlantik, vám přinesou bohaté zážitky. Zažijete nádhernou dovolenou v bezpečném střípku střední Ameriky.
 
Skutečnost, že Guadeloupe je součástí evropské unie, má řadu výhod. K cestě nepotřebujete vízum, tedy pokud nemáte v plánu navštívit další ostrovy v okolí. Stačí vám pouze platný občanský průkaz. Platí se zde eurem, služby jsou na evropské úrovni a roamingové poplatky za telefon jako v pevninské Francii. Časový posun vůči SEČ je -5 hodin.
 
Podnebí je tropické s teplotami 24 až 30 stupňů Celsia. Nejvýhodnější doba k návštěvě je prosinec až červen, kdy je zde období sucha. Z Prahy do Guadeloupe pohodlně doletíte leteckou společností Air France s přestupem v Paříži.
 
Hlavní silnice v Guadeloupe mají evropské kvality. Fungují tu půjčovny aut i jízdních kol. Mezi jednotlivými ostrovy funguje lodní doprava i letecké spojení.
V největším městě ostrovů najdete ode všeho trochu, nádherné pláže i bohatý noční život.
 
Celá třetina půdy na guadelupském souostroví slouží zemědělství a říká se, že právě zde Kryštof Kolumbus objevil pro svět ananasy, pěstují se zde ostatně dodnes.
Pokud vás zajímá gastronomie, určitě se při návštěvě zajděte podívat na náměstí Place de Victorie. Rybáři tu přímo na molu prodávají všechno, co zrovna vytáhli ze zdejšího korálového moře. Můžete tu vidět a koupit pestrobarevné pyskouny, lodloky nebo rejnoky. A jestli se vám ryby zdají příliš obyčejné, v nabídce jsou i obrovští plži, langusty nebo krabi. Tyto živočichy můžete samozřejmě ochutnat ve vyhlášených přístavních restauracích, kde vám je zdejší kuchaři připraví opravdu výtečně.
 
Na Guadeloupe se připravte na úžasné plážové zážitky. Všichni, pro které je bělostný písek, blankytná voda a korálové útesy na dosah, zárukou představ o dokonalé dovolené, si zde přijdou na své. A měli by si zapamatovat název Le Gosier. Letovisko se stalo synonymem luxusních radovánek a nejrůznějších vodních sportů.
Pokud chcete hlavně pláže kam oko dohlédne a nic jiného, pokračujte pokračovat podél pobřeží až za vesničku Saint-Francois. Uzoučký výběžek země, lemovaný z obou stran pískem, nabízí krásnou a romantickou atmosféru.

Published by si-sawa.cz