Blíží se doba letních prázdnin a vy zvažujete, zda se odvážit na dovolenou i s vaším novým přírůstkem. Už nějaký čas si zvykáte, že jste tři, ale vyrazit z domu na více než pár hodin jste ještě nezkoušeli. 

Pokud vaše miminko netrpí nějakými zdravotními problémy, které by vás hodně limitovaly, můžete vyrazit prakticky kamkoli. Je ale třeba brát přeci jen ohled na nejmladšího člena rodiny. Pokud stále váháte, je samozřejmě dobrý nápad probrat vše s dětským lékařem, který vás může nasměrovat tím správným směrem.

Je libo cizina?

Zprvu by bylo dobré se rozhodnout, zda se chcete prohřát u moře nebo vám stačí příjemné domácí prostředí. Jestli jste se rozhodli pro první variantu, musíte brát v úvahu, že prudké změny klimatu by se vašemu dítěti nemusely vůbec zamlouvat a nakonec by se pro vás stala dovolená spíše zlým snem.

Na druhou stranu s rozumným přístupem se dá jistě zvládnout i cesta k moři. Pokud tedy uvažujete o nějakém letovisku, je zcela jistě dobré poohlédnout se po hotelech, které počítají s přítomností rodin s malými dětmi. Jedná se sice o detail, ale přítomnost dětské židličky na krmení, postýlky nebo animačních programů pro nejmenší se postupem času ukáže jako jedinečná.

Dovolená je tu od toho, abyste si ji užili všichni, takže představa celotýdenního vaření určitě maminky příliš nenadchne. Snaha ušetřit a objednat ubytování s polopenzí nemusí nakonec vyjít nejlevněji. V tomto případě se přímo nabízí systém all inclusive, ve kterém můžete počítat s velmi důležitou věcí, a sice během celého dne se zachováním pitného režimu. V případě starších dětí poté s nabídkou čerstvého ovoce, zmrzlin, palačinek či drobných sendvičů k zakousnutí takřka neomezeně.

Nevýhodou jistě je například doprava letadlem. Představa, že krátce po nastoupení na palubu se vašemu malému přestane z neznámého důvodu něco líbit a spustí velký křik, určitě není lákavá, ale počítat se s ní musí, proto přemýšlejte dopředu, jak zabavit vaše dítko po celou dobu letu. Dopředu byste se měli také ve své cestovní agentuře dohodnout, zda je pro transport z letiště možné zařídit i dětskou sedačku.

Problém s letadly odstraníte jednoduše i tím, že se rozhodnete pro cestu vlastním automobilem. Zde vás ale také může dost omezovat doba trávená v autě i možnost zůstat většinou pouze v evropských destinacích.

Published by si-sawa.cz