Elektrickou energii potřebujeme téměř neustále. Snažíme se hledat cesty, jak svoji spotřebu snížit, ale nejde to donekonečna. Stále budeme potřebovat vyrobit mnoho, abychom si zajistili každodenní základní potřeby. Důležité v tuto chvíli začínají být zdroje elektřiny. Víme již dlouho, že vyrábět elektřinu spalováním uhlí, jako se často ve velkých elektrárnách děje, nejde také do nekonečna. Výroba je tak velmi nezdravá pro člověka a život na zemi vůbec. Uhlí navíc také jednoho dne dojde a už dnes jsou jeho naleziště často již na okrajích měst. V místech, kde se těžilo uhlí, vznikne jen obrovská pustá díra. Pokud chceme naši krajinu předat dalším generacím v její celé rozmanitosti je třeba změna. Jedna velká změna se nabízí a zároveň je dnes i technicky a ekonomicky dostupná.
střešní solární panely


Výroba elektrické energie za pomoci fotovoltanických panelů. Toto řešení je vhodné doslova pro každého. Solární panely je možné nainstalovat téměř na každou volnou plochu, na kterou dopadá většinu dne sluneční světlo. Využít by se tedy mělo na každé střeše rodinného domu, bytového domu, průmyslových stavbách, zastřešených parkovištích, autobusových a vlakových zastávkách, zkrátka na každé vyvýšené volné ploše.


Tyto systémy se mohou zapojit přímo do sítě a každý poskytovatel elektřiny vám musí nabídnout možnost, jak pracovat s přebytky. Většina z nich má svoje vlastní programy pro solární systémy. Jsou schopni vám připravit nabídku na míru vašim možnostem a požadavkům. Nabízí možnost montáže zařízení a pomoc při vyřízení žádostí na dotace.
planeta v žárovce


Sluneční systémy pro výrobu elektrické energie patří do programu Nová Zelená Úsporám. Díky tomuto programu můžete získat až 50% prostředků na pořízení technologií. Maximální výše je      55 tisíc korun a 5 tisíc na dokumentaci. Většina solárních systémů, které jsou na trhu počítají s cenou 120 tisíc korun, kdy  polovinu získáte z dotací.

Published by si-sawa.cz