Vyklízíte byt po nedávno zesnulé babičce nebo prababičce? Možná se nabízí možnost, že by to chtělo zavolat OZO a nechat vše odvézt do sběrného dvora. Prosím nedělejte to. Zkuste byt po babičce vidět nikoli jako místo plných krámů, ale jako místo plných pokladů.
starý telefon
Pokud se jen trochu zajímáte o módní trendy jak v oblékání, tak v designu jako takovém, určitě jste se setkali s termínem vintage. Jedním z populárních módních trendů je právě vintage. Oč se jedná? O oblečení, nábytek, bytové doplňky v retro stylu. Přitom žádoucí je v podstatě retro styl z jakékoli doby. Žádoucí je období takzvané první republiky, stejně tak období normalizace. Někteří návrháři cíleně navrhují oblečení nebo třeba nábytek v historizujícím stylu, ale určitě je zřejmé, že největší hodnotu mají původní věci.
Například existují i módní přehlídky, které se zaměřují výhradně na vintage módu.
 květovaný šálek

Pořádně vše prozkoumejte

Proto pečlivě prozkoumejte šatník, prohlédněte si všechny kabelky, podívejte se na starý nevzhledný nábytek jinýma očima. Nábytek lze s trochou snahy úspěšně renovovat a z ohavného křesílka snadno stvoříte designerský skvost. Nechte se inspirovat na internetu. Stránek, které se zabývají vintage stylem najdete skutečně nepřeberné množství.
dřevěná komoda
A taktéž najdete celou řadu návodů, jak renovovat starý nábytek. Jak ošetřit, čím vyplnit, jak se naučit čalounit. Není to jen moderní vintage styl, k tomuto módnímu trendu totiž patří i tvůrčí až téměř umělecká činnost, kdy dotyčný dá starým věcem zcela novou tvář. Vintage nábytek vypadá velmi efektivně v kombinaci se zcela novými a moderními kousky. I zde může posloužit za inspiraci internet.
Není žádnou výjimkou, že milovníci vintage nejen že rádi navštěvují staré byty a dokáží vidět skvost ve starém krámu, ale nezřídka nacházejí budoucí vybavení na smetištích.

Published by si-sawa.cz