Není to jen při koupi nového pozemku, ale třeba i starší usedlosti, nebo malé chatičky někde v lesích. To je naprosto jedno, plot má své oprávnění všude. U chatičky třeba jako ochrana proti divé zvěři. Ale i zajíček ušáček dokáže pěkně poškodit ovocné stromky, stejně jako to umí mladé srnky. A právě proti tomu se může chatař či chalupník bránit oploceném svého majetku.
Obyčejný plot
Jaký plot zvolit? To je na nás a našem estetickém cítění.
Ploty se liší hlavně použitý materiálem a cenou. Dřevěný je krásný, přírodní, ale jsou s ním starosti. Je třeba jej občas namořit, natřít, a všelijak jinak se o něj starat. Drátěný již toho tolik nepotřebuje. Ovšem natřít se občas musí také.
Nejméně pracný a na péči náročný bude plot betonový. Možná krapet náročnější při stavbě, ale zase spoustu vydrží a pozdější starost o něj je skutečně minimální. Asi si v duchu počítáte, co to bude práce, kolik kubíků betonu, kdo to bude míchat a
dělat další věci a pomaličku začínáte od betonového plotu ustupovat. Nedělejte to. Můžete jej mít zcela bez práce. Ano, tak jako si nyní lze koupit dům na klíč, tak stejným způsobem můžete získat i betonový plot na klíč. Není nic jednoduššího.
Solidní bytelný plot
Jestli se domníváte, že se udělá něco, do čeho se pak lije nevzhledný beton, tak jste na omylu. Za prvé to lze s čímkoli kombinovat, a za druhé lze udělat povrchovou úpravu betonu tak, že vlastně na první pohled ani nepůjde poznat, že se o beton jedná.
Obrovská výhoda je také v jeho stabilitě. Nějaká vichřice jej rozhodně ze sloupků nevyvrátí.
Firma vám jej postaví zcela dle vašeho přání a klidně i v terénu, kde byste si vy ani neškrtli. Může stavět pomocí techniky, ale i bez ní, výsledek bude ohromující. Pokud tedy skutečně preferujete kvalitu a hlavně stabilitu, nemůžete volit jinak. A pokud si dáte udělat plot celý jako stěnu, nebudou vám ani dovnitř nakukovat kdejaké zvědavé oči.

Published by si-sawa.cz