Není to jen při koupi nového pozemku, ale třeba i starší usedlosti, nebo malé chatičky někde v lesích. To je naprosto jedno, plot má své oprávnění všude. U chatičky třeba jako ochrana proti divé zvěři. Ale i zajíček ušáček dokáže pěkně poškodit ovocné stromky, stejně jako to umí mladé srnky. A právě proti tomu se může chatař či chalupník bránit oploceném svého majetku.
Obyčejný plot
Jaký plot zvolit? To je na nás a našem estetickém cítění.
Ploty se liší hlavně použitý materiálem a cenou. Dřevěný je krásný, přírodní, ale jsou s ním starosti. Je třeba jej občas namořit, natřít, a všelijak jinak se o něj starat. Drátěný již toho tolik nepotřebuje. Ovšem natřít se občas musí také.
Nejméně pracný a na péči náročný bude plot betonový. Možná krapet náročnější při stavbě, ale zase spoustu vydrží a pozdější starost o něj je skutečně minimální. Asi si v duchu počítáte, co to bude práce, kolik kubíků betonu, kdo to bude míchat a
dělat další věci a pomaličku začínáte od betonového plotu ustupovat. Nedělejte to. Můžete jej mít zcela bez práce. Ano, tak jako si nyní lze koupit dům na klíč, tak stejným způsobem můžete získat i betonový plot na klíč . Není nic jednoduššího.
Solidní bytelný plot
Jestli se domníváte, že se udělá něco, do čeho se pak lije nevzhledný beton, tak jste na omylu. Za prvé to lze s čímkoli kombinovat, a za druhé lze udělat povrchovou úpravu betonu tak, že vlastně na první pohled ani nepůjde poznat, že se o beton jedná.
Obrovská výhoda je také v jeho stabilitě. Nějaká vichřice jej rozhodně ze sloupků nevyvrátí.
Firma vám jej postaví zcela dle vašeho přání a klidně i v terénu, kde byste si vy ani neškrtli. Může stavět pomocí techniky, ale i bez ní, výsledek bude ohromující. Pokud tedy skutečně preferujete kvalitu a hlavně stabilitu, nemůžete volit jinak. A pokud si dáte udělat plot celý jako stěnu, nebudou vám ani dovnitř nakukovat kdejaké zvědavé oči.

Published by si-sawa.cz