Vojenský styl si oblíbilo mnoho žen všech věkových kategorií. Nejraději army oblečení oblékají dámy sportovně založené. Ale také ty, které rády cestují přírodou nebo pracují v terénu. Toto oblečení, ač inspirováno uniformami pro muže, působí díky šikovným praktickým střehům, kvalitním materiálům a velkému výběru barev velmi žensky. Army můžeme dobře kombinovat i s oblíbeným džínovým oblečením.
figuríny žen s vojenskými helmami
Odvážnější dámy neváhají zařadit prvky vojenské módy ani do oblečení společenského. Vždy je ovšem potřeba zvolit správnou míru a dobře zvážit, zda je náš model pro danou příležitost opravdu vhodný. Pak stačí už jen pár jednoduchých doplňků. Nic nezkazíme třeba kvalitní černou koženou kabelkou, hezkým šátkem, páskem, stylovými slunečními brýlemi, případně trochou „holčičích“ šperků do společnosti. Potom můžeme „ve vojenském“ vyrazit a zazářit na dobrodružných cestách i na večírku!

Základní prvky army stylu

– oblečení (trička, košile, halenky, bundy, kalhoty, legíny i sukně a šaty) má barvy a vzory převzaté z uniforem, ze vzorů je hodně používán například camo (kamufláž)

– charakteristické jsou krátké bundičky do pasu („letecké“), vlněné kabáty a saka, bundy parky

– výrazné (až robustní) detaily – nárameníky, patky a poutka, knoflíky, přezky

– boty se silnější podrážkou, pevné, spíš vyšší s výrazným šněrováním či přezkami

Vojenská elegance

Žensky a elegantně můžeme vypadat i v army stylu. Hodně k tomu přispívají barvy. Od černé, šedé a hnědé klasiky přes pískovou, olivovou, tmavě zelenou, až ke khaki nebo antracitové. Ovšem dle názoru odborníků se nemusíme bát v tomto směru ani „maskáčového“ vzoru. Pokud je kousek z kvalitního materiálu, padnoucího střihu, sluší nám a k příležitosti se hodí, lze si ho obléknout i do společnosti. Dobře ladí se zlatými doplňky!

dívka ve vojenském oblečení

Vojenské obutí

Samostatnou kapitolou army módy jsou vojenské boty. Staly se inspirací pro více módních stylů. Je to obutí pankerů, rockerů, motorkářů, ale třeba i hipsterů! Z velké nabídky si dnes vybere každý. A křehké dámy mohou vybírat také z odlehčených modelů, které obují klidně k sukni či šatům!

Published by si-sawa.cz