Dá se říci, že je to skutečně běžná věc. Děti zkrátka přijdou k úrazu stejně jako jejich rodiče. Jen se rozlišuje, kde se nehoda stala. Pokud se zaměříme na vzniklou událost ve škole nebo během školní aktivity, tak je to velmi podobné jako když se stane pracovní úraz. Škola je pro tyto případy pojištěná, tudíž na odškodnění za úraz ve škole máme nárok, a to v plné výši. Jenomže ne každý ví nebo jen tuší, kde je hranice plné výše. Zde bude hodně záležet na posudku, který musí vyhotovit lékař. Než ale se dostaneme k lékaři, mají děti i škola jiné povinnosti.

zoufalost

Co dělat, když se dítě zraní ve škole, na školním výletě nebo jiné akci pořádané školou?

  1. Pokud se stane nějaká nehoda nebo i malý úraz, je třeba to neprodleně nahlásit učiteli nebo dozoru. Zkrátka nějakému pracovníku školy.
  2. Ihned by měl být provedený záznam do knihy úrazů a bylo by dobré si tuto skutečnost nejen zjistit, ale zároveň třeba pořídit kopii. Ta se bude vždycky hodit, pokud by došlo k nějakým nesrovnalostem.
  3. Je nezbytně nutné, aby dítě vyšetřil lékař, a tuto zprávu jsou rodiči povinni předat škole. Samozřejmě je lepší, když si opět vytvoří kopii.
  4. Dále je nutné vyplnit tiskopis o bolestném, který dostaneme v kanceláři školy a ten opět odevzdat škole, ale až se stav dítěte nebude zhoršovat. Ono občas může se stát, že stav vypadá, že je vše v pořádku a pád na hlavu nijak neovlivnil zdravotní stav. Nicméně ten se v důsledku úrazu může skutečně změnit. Je lepší tento postup dodržet v každém případě.

dítě

Pojišťovna vyplatila bolestné, ale….

Pokud jsme se dostali do bodu, že se objevily například i trvalé následky, ale nezdá se nám adekvátní výše odškodného od pojišťovny, je třeba se znovu postavit za práva dítěte. V žádném případě nemusíme mít právnický titul a hned vytvářet žalobu. Očekávat tvrdý útok od pojišťovny a nenávist ze strany školy. V první řadě jde o naše dítě a v druhé řadě, tuto práci posouzení můžeme nechat naštěstí profesionálům, kteří nám poradí, zdali se vyplatí do boje s touto institucí jít. A ve většině případů vyplatí, dokonce nás budou zastupovat a my podle práva dosáhneme všeho co nám nebo vlastně našemu tvorečkovi náleží. Mnohdy zde unikají skutečně slušně velké peníze, které patří těm, kteří se boje snadno vzdali.

Published by si-sawa.cz