Asi neexistuje stavba, která by byla zajímavější, než je právě cordyceps. Přes chladnější období se dokáže tvářit jako obyčejná plodnice a v teplejším období zase jako příživník drobotiny. Považuje se tedy za poloviční plodnici a zároveň za živočicha.
Málokdo ví, že roste pouze ve vysokohorských podmínkách. Pokud by vás něčím zaujala, pak svým životním cyklem a také léčivými vlastnosti. Ne nadarmo je součástí čínské medicíny.
cordyceps s balíčky
Jestliže nějaký hmyz housenici napadne, zalézá do země a ještě nějakou dobu přežívá. Postupně ale celou vnitřní schránku vyplňuje houba a buňky, které má hmyz, jsou nahrazeny buňkami houby. Obal ale zůstává nenarušen.
V dnešní době existuje více než 300 druhů housenice. Některé druhy se dokonce vyskytují i u nás.
Vegetační období sběru bývá koncem léta. Plodnice vylézají ze země, aby se sbíraly. Jestliže existuje místo, kde se jí daří, pak jsou to sluneční strany svahů.
cordyceps v krabici
Housenice čínská, nebo – li Cordyceps, je nejlepším zdrojem glukanů. Nechybí aminokyseliny, enzymy nebo vitamíny. Má dokonce i protinádorové vlastnosti. Působí komplexně a stimuluje fungování orgánů v lidském těle. Má také protizánětlivé účinky, což se rozhodně hodí. Užívat by ji měli zejména alergici nebo ti, kteří trpí ekzémy. Je možné ji užívat dlouhodobě a to bez vedlejších účinků.
Cordyceps je běžně k dostání v lékárně. Cordyceps cena se běžně pohybuje okolo 500,- a to při balení, které obsahuje 90 tablet.
Před užíváním byste si rozhodně měli přečíst příbalový leták a také, kolik je možné užívat tablet denně. Doporučená dávka se pohybuje okolo 2 kapslí a to 2x za den. Pokud chcete, aby byl výsledek viditelný, pak je třeba užívat Cordyceps alespoň tři měsíce.
Měli byste mít na paměti, že se nejedná o náhradu za pestrou stravu. Pouze o doplněk. Rozhodně není vhodné překračovat doporučenou denní dávku. Také je potřeba lék ukládat mimo dosah dětí.

Published by si-sawa.cz