Už ve starozákonní knize Přísloví najdeme citát, ževše má svůj čas. Je čas práce a čas odpočinku. Přitom odpočinek může být pasivní, což je spánek a aktivní, což je zábava a koníčky.

Přitom pod pojmem zábava si samozřejmě každý představí něco jiného a každý má k zábavě jiný přístup. Někdo se musí nutit do práce, pro někoho je velmi obtížné prostě vypnout. Protože vypnout a bavit se znamená odložit práci, která se i malým prostojem výrazně nakupí.

Například takové ženy matky mnoho času na zábavu skutečně nemají. Děti, domácnost, práce a nezřídka ještě studium nebo péče o zahradu. Hledejte pak skulinku na zábavu.

Přesto je jedna věc, kterou si ženy nenechají nikdy vzít. Babinec. Jednou za čas se parta kamarádek sejde a vyrazí si společně z kopýtka. Není to právě často, protože času je málo a rovněž najít termín není nijak snadné, ale když už dojde na den D stojí to za to.
 

Vypovídat se z toho

Někdy je babinec pojatý jako párty v restauraci, někdy ženy vyrazí na wellness, někdy pro změnu na chalupu některé z nich. Vždy to stojí za to a především dětem a manželům je vstup zakázán.

Jaký je program? Především komunikace. Vše ostatní je jenom takový bonus navíc a není vlastně úplně důležité zda to bude nějaká wellness kůra, procházka po lese, nebo mužský stryptýz. To, oč jde především je povídání si. Muži by tomu možná trochu hanlivě řekli plkání či tlachání.

Témat je mnoho problémy a radosti s dětmi, problémy a radosti s manželi,
potíže v zaměstnání, domácnost, dovolená, hubnutí, vaření a v neposlední řadě třeba také milostné zkušenosti, což samozřejmě neznamená, že by vdané ženy bývaly běžně nevěrné. I kdyby snad chtěly, málokterá by byla schopna vyšetřit čas na milostné avantýry. Proto, když se jedna taková najde, její zkušenosti si všechny ostatní rády vyslechnou.

Mužům se to možná jeví jako tlachání, ale pro ženy se jedná o velmi důležitý ventil. A ventilovat emoce je rozhodně velmi důležité.

Published by si-sawa.cz