Šmrncovní výběr baterie ať už sprchy, vany nebo umyvadla by měl sanitární keramice propůjčit vzhled, tvarovat ji, vytvořit jakousi atmosféru a celkový dojem. Nejde však jenom o vzhled, je to koupelna, co znamená, že baterie musí být také funkční a praktická. Ovládání baterie musí být pohodlné a musí splňovat požadavky, které jsou kladeny nejenom na materiál, ale také ty požadavky, které požaduje zákazník.

–          Na co nezapomínat při výběru baterie
Sledujte poměr mezi kvalitou a cenou. Když vybíráte baterii, musíte mít představu o tom, co od ní požadujete, jakou by měla mít funkci, kolik si můžete dovolit utratit. Ale i zde patí pravidlo, že kvalita je důležitější než cena. Proto je nejlepší soustředit se na renomované výrobce, již se na trhu orientují už dlouhé roky a jejich reference jsou vesměs kladné.

Stejně důležitým faktorem je také délka záruky, ta by se měla pohybovat mezi pěti až sedmi lety. Zajímejte se také o to, jaké jsou u baterií úspory vody, vyzkoušejte si ovládání dané baterie. Důležité také je, aby baterie měla možnost omezení maximální teploty vody.

–          Základní typy vodovodních baterií
Dělí se podle provedení, podle způsobu ovládání a také podle toho, jaké je jejich provedení.

PODLE POUŽITÍ

·         Umyvadlo
·         Bidet
·         Vana
·         Sprcha

PODLE PROVEDENÍ

·         Volně stojící v prostoru
·         Nástěnné
·         Podmítkové

PODLE OVLÁDÁNÍ

·         Kohoutkové baterie
·         Pákové baterie
·         Bezdotykové baterie
·         Termostatické baterie

Jaké jsou výhody termostatických baterií

Jejich největším plusem je šetrnost a velmi pohodlný způsob, jakým se ovládají. Proti běžným pákovým bateriím mohou ušetřit až padesát procent vody, zvláště v rodinách, kde jsou malé děti, jelikož mají bezpečnostní pojistku. Automatické směšování vody je také skvělou výhodou. Nastavíte si požadovanou teplotu vody a pak denně už jenom volíte, jakým proudem má téct.

Published by si-sawa.cz