Víkend se může zdát jako málo času, ale stihnout můžete spoustu věcí. Vídeň je jedno z měst, které je pro krátkodobé cestování jako dělané. A co za takový jeden víkend zde vlastně můžete navštívit?

1. Hundertwasserhaus

Toto dílo od architekta, malíře a sochaře Friedensreicha Hundertwassera se stalo velmi populární turistickou atrakcí, i když původně sloužila jako ubytovna pro sociálně slabší jedince. Jedná se o dům, který hýří pestrými barvami a v okolí se zajímavě vyjímá. V okolí zde najdete spoustu malých obchůdků se suvenýry, takže si tu můžete koupit například velmi populární čokoládu zvanou Mozartovy koule.

2. Hofburg

Jedná se jak o sídlo prezidenta, tak o sídlo národní knihovny a několika muzeí, což už rozhodně stojí za návštěvu. Můžete zde strávit i několik hodin, než všechny expozice projdete, takže skvělý program do špatného počasí.
belvedere zámek

3. Sídlo rakouského parlamentu

Budova parlamentu je jednou z dalších vídeňských skvost. Hned na první pohled vám zdobené sloupy připomenou Antiku. Bohužel se tu momentálně provádí rekonstrukce, která bude probíhat až do roku 2020 a tak můžete parlament obdivovat jen z dálky přes železné ploty.

4. Mozartův pomník

Nedaleko od centra různých kaváren a Hofburgu se nachází také zámecká zahrada, které vévodí Mozartův pomník. Před majestátní sochou naleznete v trávě také houslový klíč. Je to jen jedno z míst spojené s Mozartem, které ve Vídni můžete vidět. Mezi další patří například Mozarthaus, nebo dokonce i zámek Schönbrunn.

5. Belvedere

Pokud máte rádi umění, na zámek Belvedere v žádném případě nesmíte zapomenout. Nečeká vás zde totiž klasická prohlídka místností, jak se v nich dříve žilo, ale rozsáhlá kolekce obrazů a sochařských děl od umělců ze všech koutů světa. Při hezkém počasí si můžete udělat i procházku po rozlehlých zahradách.
schönbrunn zahrada

6. Zámek Schönbrunn se zoo

V neposlední řadě nesmíme opomenout ani zámek Schönbrunn, jedno z proslulých sídel Habsburků. Je zde možná prohlídka vnitřních prostor, ale vstupenky jsou poměrně drahé a pokud neprší, lze zámek obdivovat i z venku. Můžete se zde například svézt v kočáře taženém koňmi, navštívit zoo, kde uvidíte například i pandy, které nám v Česku chybí, nebo si vyšlápnout kopec k nádherné Gloriettě. Je to ideální výlet na poslední den, protože vám může zabrat i půlku dne, než si tu vše projdete. Hlavně pozor při koupi vstupenek, ať přijdete kdykoliv, vždy skončíte v dlouhé frontě.
 

Published by si-sawa.cz