Studenti jsou rádi za každou maličkost, která jim může studium a školní docházku usnadnit. Hromady seminárek, učení, a ještě docházka na přednášky a semináře. K tomu spousta z nich pracuje, a ještě se snaží mít nějaký svůj osobní život. Tolik věcí opravdu není jednoduché skloubit. Pojďme se tedy podívat na některé věci, které vám mohou život usnadnit, pokud je budete dodržovat.

Dostatek spánku

Pro spoustu studentů je tento bod možná nesplnitelný, ale zorganizujte si svůj čas tak, abyste každý den měli dostatek spánku. Ideálně 7–9 hodin. Takový čas strávený spánkem je ideální pro vaše tělo a také mozek. Ten bude mít dostatečný čas na regeneraci, odpočinek a druhý den vám to bude mnohem lépe myslet.

spánek

Pořiďte si diář

Bez diáře ani ránu. Na vysoké škole na datumech záleží hodně. Datumy zápisů do dalších semestrů, datumy zkoušek, termíny odevzdávání různých prací, k tomu si třeba musíte ještě pamatovat, kdy máte směny na brigádě…je toho dost, a psát si takové věci na útržky papírů není moudré. Pořiďte si proto diář a pečlivě si ho veďte.

diář

Snažte se omezit čas na mobilu a počítači

Spousta studentů je na svých noteboocích závislá, jelikož prostřednictvím jich píšou práce a učí se. Snažte se ale pokud možno čas strávený na této elektronice co nejvíce omezit. Ideálně učení střídejte třeba s učením z klasických knih nebo skript. Pokud nebudete mít na výběr, používejte alespoň při práci brýle na modré světlo.

Pokud to potřebujete, dopřejte si odpočinek

Nenechte nikdy svou energii klesnout úplně na nulu. Odpočinek potřebujete, a to nemluvíme jen o spánku. Ideálně byste měli odpočinku a sami sobě věnovat chvilku alespoň každý den. Pokud to není možné, tak alespoň čtyřikrát týdně. Věnujte se něčemu, co vůbec nesouvisí se školou. Ideální je třeba sport, procházka v přírodě, posezení s kamarády nebo voňavá koupel, kterou si zpříjemníte vonnou svíčkou.

Published by si-sawa.cz