Že nevíte, o co se jedná? Pak vás dnes přesvědčíme o opaku. I vy víte, co to je. Možná to jen neznáte pod tímto názvem.
Možná je znáte pod názvem jiným. Mají jich totiž hned několik. Díky svému využití, je možné je použít prakticky kdekoliv a také kdykoliv. Kromě toho jsou cenově výhodné. Jedná se o jeden z nejlepších prostředků, díky kterému lze snadno spojit kabeláž nebo vodiče. Důvodem jejich použití je zejména vyztužení, např. kabelů, které mají vést společně. Díky stahovacím páskům je možné stáhnout kabely k sobě nebo je uchytit k potřebné konstrukci.elektrické kabely
Za jiný název by se dalo považovat pásky vázací.
Dalo by se říct, že se jedná o materiál, který je takovým pomocníkem. Je díky němu možné do stejného svazku spojit všelijaké kabely, pokud je to přípustné.
V dnešní době je ale lze využít i jinak. Dají se použít i ve stavebnictví a to k upevnění, které je pouze dočasné. Dají se ale také využít i při balení zboží nebo při policejní praxi.
V minulosti, než byly stahovací pásky vůbec vynalezeny, se kabely spojovaly pomocí drátů nebo provázků. Za vynálezce je považován George M. Rapata.
Prvním materiálem, který se používal, bylo PVC. Po čase se ale zjistilo, že PVC není odolné vůči povětrnostním podmínkám a tím velmi rychle stárly. V dnešní době se již vyrábí z polyamidu, kterému se jinak přezdívá nylon.
Polyamid se používá hlavně z důvodů, že má dostatečnou pevnost, elastičnost, teplotní stabilnost apod.elektrické vedení
Co se týká výroby, pak budete možná překvapeni, jelikož se vyrábí vstřikováním z plastových granulátů. Při zpracovaní se materiál zahřívá na požadovanou teplotu, při které je tekutý. Poté je plast vstříknut do lisovací formy.
V dnešní době existuje hned několik druhů stahovacích pásků. Může se jednat o jednorázové stahovací pásky, pásky se zdvojenou hlavou, opakovaně použitelné pásky apod.
Rozhodně věříme, že stahovací pásky https://www.lightpark.cz/stahovaci-pasky/ byste jistě mohli využít i vy ve vaší domácnosti, vzhledem k tomu, že se dají použít téměř v každé situaci.

Published by si-sawa.cz