Apollo získala cenu Pro-K schoellerallibert.com, tato informace proběhla médii v roce 2019 a šlo o ocenění, které vyzdvihlo technologii výroby skládacích přepravek pro skladování a transport menších průmyslových výrobků. Tehdy šlo konkrétně o komponenty z oboru oční optiky. Jaké výhody vlastně přináší plastové přepravní boxy?

papírový karton

Jsou skládací – v předchozím odstavci jsme naznačili, že jde o skládací modely přepravních boxů. Skládání šetří skladové prostory, protože ve chvíli, kdy přepravku sklapnete a vytvoříte z ní úhledný placatý hranol, zabere tato placka pouze malou část skladu, zatímco prázdná bedna jej vyplní mnohem větším objemem. Úspory jsou pak nejen objemové, ale zejména finanční.

Není to papír ani dřevo – znáte úsloví „šetřete naše lesy“? Výroba papíru není zrovna nejlevnější a ani recyklace nezabrání těžbě dřeva pro průmyslové účely tohoto typu. Nevýhodou papíru je to, že se rychle rozpadá, a ne všechny kartonové bedny končí na recyklačních linkách. Jestliže máte možnost využít plastových přepravek pro víceúčelová využití, mohou vám sloužit řadu let, zatímco kdybyste používali papír, spotřebujete jej za tu dobu mnohonásobně více.

kartonové krabice

Přepravky mohou být barevné – kartonové a dřevěné bedny se většinou vyrábí v přírodní „barvě“, a pokud chcete mít vícebarevné výrobky, musí se dobarvovat, a to výrobu zbytečně prodraží. S výrobou plastových přepravek je to snazší, protože s více barevnými variantami výrobce počítá předem.

Údržba a čistota – udržet v čistotě papírovou krabici nebo dřevěnou nehoblovanou bedýnku je nemožné. Ani se o to nepokoušejte. Zaro plastový výlisek v čistotě udržíte velmi snadno za použití běžných čisticích a dezinfekčních prostředků. A čisté přepravky vždy svědčí o lepším vztahu k udržení pořádku v každé firmě, což pak přitahuje podobně smýšlející zákazníky. Čistota je zkrátka naší osobní vizitkou.

Published by si-sawa.cz