V první řadě je třeba nepanikařit, že pácháme trestný čin nebo snad, že už je pozdě a nemá to cenu. Je pravdou, že většina klasických rostlinek se předpěstuje ve skleníku a poté vysadí do volného záhonku, ale tady to tak lehce nepůjde. Nebo vlastně také by to šlo, ale otázkou je, proč vlastně konopí chceme vypěstovat a také je dobré si zjistit, co je pro jeho vzrůst a vůbec celkově pro jeho sílu to nejlepší. Rozhodně to mrazíky nebudou, stejně tak jako špatně připravená půda. To že mrazíky se dostaví, je více, než jisté, jen rok od roku se to nějak mění a posunuje. Dříve se jevil květen jako rizikový, ohledně takzvaných ledových mužů. Mnohdy se ale dostaví dříve, případně i později. Bohužel přírodě se moc poroučet nedá, tak se podle toho musíme zařídit my sami. Rozhodně je dobré si pro semena marihuany připravit půdu a ta by měla být vzdušná a s neutrálním pH faktorem.

semena

Zemina je základ

Pokud bychom chtěli pěstovat to pravé medicínské konopí, tak to rozhodně nepůjde v půdě, které je zamořená těžkými kovy nebo snad pesticidy. Proto si pro tuto rostlinku musíme zkrátka připravit speciální vlastní zeminu nebo zvolit skutečně čistý záhon bez těchto složek. Pokud budeme chtít přece jenom půdu obohatit, pak je vhodný domácí kompost nebo hnůj. V domácím kompostu přece jenom víme, co jsme si zde ukládali a můžeme ho v mnohém ovlivnit. Stranou nemusí zůstávat i spolehliví výrobci, kteří si zakládají na kvalitních substrátech a například na organických hnojivech.

konopí

Pěstování v květináči

Díky tomu, že konopí potřebuje skutečně vzdušnou půdu, tak je dobré do květináčů připravit jako příměs do substrátu například perlit. I venkovní pěstování lze provzdušnit například pískem, který rostlinkám rozhodně nevadí. Je to z toho důvodu, že kořeny zkrátka potřebují dýchat, jinak se udusí a vůbec její růst nebude tak znatelný. Je škoda, když se pak investuje do nákupu a ve finále bychom to pokazili samotnou přípravou půdy.

Published by si-sawa.cz