Jak byste měli správně postupovat při výběru nového kuchyňského jádra, doplňků, typu pracovních desek a zpracování designu? Můžeme vám nabídnout několik tipů, kterými se při plánování a výběru nové kuchyně držet, abyste si poté nenechali vnutit nějaké nevhodné plány a schémata, na které nejste ve své kuchyni zvyklí.

1.       V jaké cenové relaci se pohybujete
Udělejte si průzkum. Zeptejte se rodiny, známých a přátel, na kolik je vyšla jejich kuchyně. Projděte si více než jeden obchod, který nabízí kuchyňské linky případně celé kuchyně. Dívejte se na vybavení i na ceny, abyste věděli, kolik je spodní hranice pro to, co si představujete, co chcete a co potřebujete.

Také by ale bylo vhodné si dobře rozmyslet, jaká je ta horní hranice, abyste si neukousli většího sousta, než jaké dokážete polknout. Částku určitě volte nižší  a nechte si finanční rezervu. Pokud se ukáže, že musíte investovat větší částku, jestli chcete mít v kuchyni všechno to, co plánujete, můžete si to pak dovolit.

2.       Mějte představu
Abyste dokázali správně naplánovat celou kuchyň, musíte mít promyšlené, co všechno do ní plánujete, ale také, jaké bude uspořádání. Měli byste vědět nejenom rozvržení schématu, ale také, zda potřebujete kuchyni na míru či typizovanou. Určitě byste měli zvolit barvu tak, aby ladila se zbytkem bytu nebo domu. Měli byste mít i jasno v tom, jaké chcete zvolit materiály.

3.       Firmy a návrhy
Neváhejte oslovit profesionály. Zeptejte se u několika firem a posuďte, co vám sedí nejvíc. Předložte jim rozpočet, udejte své poznatky a potřeby a nechejte si udělat návrh. S tímto návrhem můžete dále pracovat, můžete je kombinovat a nakonec vybrat řešení, které vám bude nejvíce vyhovovat. Firmy vám mohou předložit návrhy, úpravy nebo materiály, o kterých jste nikdy neslyšeli. Navíc se vám dostane nových doporučení, jiných úhlů pohledů a šablon, ze kterých můžete vybrat tu pravou.

Published by si-sawa.cz