Určit budete souhlasně přitakávat, že střelné pistole mohou být velmi nebezpečné, ovšem jen v tom případě, že padnou do rukou nezodpovědným držitelům. Existuje proto spoustu psaných i nepsaných pravidel, které vznikly právě proto, aby nikdo nepřišel k úrazu.
žena s puškou
Předně musíme připomenout, že každý střelec je primárně zodpovědný za to, aby nikoho svou střelbou nezranil a dokonce aby sám pro sebe nebyl nebezpečný. Pokud tedy uvidíte, že někdo ve vaší blízkosti manipuluje s pistolí špatně nebo jakýmkoliv způsobem poručuje pravidla, není nic špatného na tom, jej na to upozornit. Pokud nebude brát na vaše upozornění zřetel, není od věci upozornit na takového střelce přímo správce střelnice. Jestli si chcete na střelnici zastřílet z vlastní zbraně, zkuste zbraně bazar.
chlap na střelnici
Správce střelnice je tu právě proto, aby zajistil, že všichni budou dodržovat pravidla bezpečnosti a provozní řád střelnice. Vaší zodpovědností je pak pravidla znát a hlavně je dodržovat. V případě, že nebudete tato pravidla dodržovat, v neposlední řadě můžete být dokonce vykázání ze střelnice. Takže pokud si chcete svojí návštěvu na střelnici dobrovolně zkrátit, bude vám k tomu stačit některé z následujících pravidel:

1. Úmyslně střílet mimo vyznačený terč
Máte před sebou terč, do kterého se máte strefovat, ale jako větší zábava vám přijde, když můžete strefovat vybavení střelnice? Hned na úvod podotkneme, že se jedná o čiré vandalství a rozhodně to ani není příliš bezpečná zábava. Při střílení jinam než do terčů, může totiž dojít k nebezpečnému odrazu střely a následného zranění.

2. Dohadování se s ostatními střelci
I kdybyste se na střelnici potkali s tím nejvíce protivným a agresivním člověkem, mějte na paměti, že moudřejší ustoupí. Ve většině případů však narazíte na střelce, kteří jsou ve všech případech ohleduplní a žádné zbytečné konflikty nevyhledávají.

Published by si-sawa.cz