Bohužel dnešní situace lidi spíš nutí k tomu, aby bydleli v menších bytech, než by člověk pro svoje pohodlí vůbec potřeboval. Přesto bychom si měli vytvořit svoje největší soukromí a to je ložnice. Nemusí být velká, ale měla by být prakticky oddělená. V podstatě zde tolik nábytku nepotřebujeme, ale bez dobrého lůžka se to zkrátka neobejde. Je totiž hodně rozhodující, na čem budeme spát, to se nám v dalších letech zúročí. Do malých prostorů bude vhodná pro manžele i menší postel 120 x 200 cm, sice není tolik prostorná, ale na druhou stranu, pokud si ji vyberou z kvalitního materiálu, tak jim poskytne správný základ pro zdravý spánek. Dále se musí přizpůsobit světelné podmínky a skutečně postačí zde mít jednoduchý design. Před spaním je vhodné pěkně vyvětrat, aby zde nebyl oxid uhličitý, který je ve větším obsažení velmi škodlivý pro náš organismus. To samé platí pro teplotu, kdy by se měla pohybovat okolo 16 – 18 °C.

široká postel

Pozor i polštář je moc důležitý

Především pro klidné spaní je vhodné si vybrat lůžko takové, které bude mít čelo, pak nám totiž nebude zapadávat polštář za postel. V noci se tudíž nebudeme budit, protože nám bude chybět pod hlavou. Polštář sám o sobě má velký úkol, působí především jako opora krční páteře, aby nebyla prohnutá dolů nebo zase naopak příliš nahoru. Měla by totiž být co nejvíce v rovině. Také o volbě správného provedení polštáře bude záležet, jak ležíme nebo spíme. Pokud na břiše, tak bude vhodné si vybrat nižší a měkčí polštář, jinak páteř bude trpět přílišným prohnutím.
okna u postele
Na boku i na zádech
si můžeme dovolit vyšší a to i tvrdší materiál. Že v noci vystřídáme všechny polohy? Nevadí i na to výrobci mysleli a pak je nejlepší si pořídit takový, co se přizpůsobí našim podmínkám a ne my jemu. Existují pružné, ortopedicky tvarované nebo anatomické s pamětí. Tady záleží jen na našem rozhodnutí, co nám bude nejvíce a nejlépe vyhovovat. Investovat do kvalitního materiálu se vyplatí, je to totiž především investice do našeho zdraví.

Published by si-sawa.cz