Zadáte-li do vyhledávačů termín demolice chaty a cena, objeví se různé cenové nabídky firem, které tuto práci zajišťují v rámci profesionálních služeb. Profesionálové dobře ví, jak si při demoličních pracích počínat, ale nemusí to vědět někteří amatéři, co se do těchto úkonů pouští sami. Bourání staveb vypadá na první pohled jednoduše a je zjevné, že na to nepotřebujete akademický titul, ale mnohdy zdání klame. Nenechte se mást, protože někdy je to úkol skutečně náročný a hodný zkušeností a roků praxe.

stará dřevěná chata

Poškození cizí věci – když se amatér pustí do zbourání chaty, která leží na okraji pozemku, jež sousedí s okolní rekreační parcelou, což je poměrně časté, může náhlé zřícení stavby poškodit i vaše sousedy. Stane se to třeba ve chvíli, kdy se objekt nakloní na stranu a dřevěná nástavba na zděné podezdívce se překlopí na bok. Vezme http://www.zktv.cz/3-mesto-tachov-si-vezme-investicni-uver.html s sebou i střešní konstrukci a celé se to sesype sousedům přímo na verandu, na terasu, na zápraží, na záhon s okrasnými rostlinami, na výběh či stavby pro zvířata atd. Finanční vyrovnání pak nemusí být zrovna levné, a u problematických sousedů můžete očekávat i soudní dohru.

demolice chaty

Těžké úrazy s trvalými následky – přijít o nohu amputací kvůli zasypání hromadou cihel je zcela zbytečné a upoutání na invalidní vozík po zbytek života si pak budete vyčítat až do smrti. Máte toto zapotřebí? Riskovat těžká zranění svá, zbytku rodiny nebo kamarádů, kteří vám s demolicí chaty pomáhají? Nechte to raději na odbornících, kteří se postarají o to, aby k úrazu nepřišel nikdo, a aby také nevznikl důvod k žalobě ze strany vašich sousedů.

Odklizení odpadu – amatérské demoliční práce mohou zavánět nutkáním vytvořit za vesnicí či přímo v rekreační oblasti černou skládku. Zavezete hromady cihel a prken do lesa, a je to. Jenže vás někdo uvidí a ta pokuta bude opravdu mastná. Demoliční práce zajištěné profesionály se naopak provádí tak, že firma se postará i o odvoz sutin a odpadu.

Published by si-sawa.cz