O tom, že se nesmí sedat za volant pod vlivem alkoholu, se všeobecně velice dobře ví. Není to vůbec nic nového pod sluncem. Ale přesto to někteří z našinců nedodržují a usedají za volant nejednou tím suverénněji, čím víc alkoholu v krvi mají a čím hůře se drží na nohou. A pak to nejednou bohužel končí tak, jak to končí. Tedy někdy pouhým odebráním řidičského průkazu a někdy i nehodou s tu více a tu méně neblahými následky, třeba i fatálními.
alkohol ve skleničkách
A proto je jedině dobře, že existuje i typ služby, který dává alespoň těm, kdo mají zdravý rozum, možnost se takovým problémům vyhnout. Tedy je možné popít a přesto se dostat i se svým vozidlem tam, kam je třeba, a to bez porušování zákonů a nebezpečí.
Touto službou je odvoz auta Praha, nabízející našincům v metropoli, kteří už požili nějaký ten mok a nestačili by dostatečně rychle vystřízlivět, bezpečnou jízdu domů.
Takovým lidem stačí zavolat na dispečink, domluvit si odvoz a nechat se svézt. Což je poněkud podobné běžné taxislužbě, ale není to zase až tak docela obyčejná taxislužba. Nabízejí se tu totiž vcelku mimořádné služby, a to ty, že se pro dotyčného opilce dostaví ve firemním voze hned dva řidiči současně. Z nichž jeden naloží dotyčného zákazníka a odveze ho domů jeho vlastním vozem, zatímco druhý je vozem firemním celou cestu následuje a po splnění úkolu svého kolegu opět naloží a zamíří s ním tam, kde je jich rovněž třeba.
moře piva
A auto i zákazník jsou tam, kde chtěli být. Za cenu, jež je již předem známa z přehledného ceníku a dotyčného tak ‚nenatáhnou‘. Všichni jsou v cíli živi a zdrávi, všechno je v pořádku, bez negativních následků.
Totiž vlastně jenom možná bez negativních následků. Protože ani tento specifický dopravce nedokáže dělat zázraky. A jeho šoférům rozhodně nelze mít za zlé, pokud pak dotyčnému opilci manželka doma třeba rozbije kebuli všeobecně dobře známým válečkem na nudle.

Published by si-sawa.cz