Čína se nachází ve východní Asii, hlavním městem je Peking. Pojďme se podívat na nejkrásnější čínské památky a místa.
Zakázané město – bylo sídlem císařů od počátku 15. století. Směl se tu zdržovat pouze císař s doprovodem, ostatním byl vstup zakázán pod hrozbou smrti po dobu pěti set let. Město bylo domovem 24 císařů dvou dynastií – Ming a Čching.
Najdeme zde i památky jako jsou:

-Budhistický chrám

-Labyrint malých uliček a obytné části

-Letní palác

 čínská žena
Velká čínská zeď – jeden ze symbolů Číny. Je to opevnění táhnoucí se napříč severní Čínou. Dnešní podoba byla vybudována dynastií Ming v době od konce 14. století do počátku 17. století. Účelem zdí bylo chránit Čínu, před  mongolskými nájezdy. Celková délka zdi je cca 3460 km .

 
Hongkong – město a region ležící na pobřeží Jihočínského moře. Patří mezi nejhustěji osídlené oblasti města. Mezi pamětihodnosti řadíme například:

-Victoria Peak je 554 metrů vysoká hora. Která nám nabízí nádherný výhled na zátoky a ostrůvky.

-Chrám Wong Tai Sin, který je místem uctívání tří náboženství. Taoismu, budhismu a konfucianismu

 
Wuhan – je hlavní město Čínské provincie. Je uznáván jako politické, ekonomické, finanční, kulturní, vzdělávací a dopravní centrum centrální Číny. Najdeme zde krásné místa jako:

-Hora Mulan je známa jako geopark na národní úrovni. Své jméno dostala po hrdince ze staré Číny Hua Mulan, která zastala otcovo místo v armádě a dostalo se jí velké slávy.

-Věž žlutého jeřába, který je považován za symbol města Wuhan. Je pokryta více než 100 000 žlutými glazovanými dlaždicemi. Vstupné se zde pohybuje okolo 320kč.  
krásná Velká čínská zeď 
Šanghaj – nejlidnatější město Číny. Dominantu města tvoří tzv. Bund – nábřeží lemované výškovými budovami bank, obchodních společností a hotelů z počátku 20. století. Bund je dnes památkově chráněn a další výstavba mrakodrapů, již není povolena. Najdeme zde :

-Yu Garden, jinak řečeno Zahradu Štěstí, která zde byla vybudována v polovině 16. století. Nádherná zahrada s jezírky s rybami, umělými skalkami a vzácných dřevin a rostlin.

-Budhistický chrám Jade, je krásné místo se 4 impozantními sochami nebeských králů. V chrámu si můžete pochutnat na vegetariánském jídle. 

Ohodnoťte příspěvek

Published by si-sawa.cz