Proč vůbec používat dekorace? Proto, že zkrášlují náš byt a zútulňují náš domov. Dovedete si snad představit Vánoce bez vánočních doplňků, vánoční stromeček bez vánočních ozdob, neměli byste na parapetu Betlémek, nehořely by svíce, nevoněla purpura a vánoční františek. Vidíte, to všechno, aniž bychom si to uvědomovali, jsou dekorační předměty. Tyto předměty patří nerozlučně k Vánocům a provázejí nás po celé adventní období. Někdo má rád zeleno-červenou kombinaci, jiný stříbrnou, další volí zlaté ozdoby. Každému, co jeho jest, co jemu se líbí. Jsou i tací, kteří sledují módní barvu a jejich Vánoce jsou v barvě, která právě pro ten daný rok letí a je „in“. Nic proti tomu. Důležité je, že se ve vámi vyzdobeném bytě cítíte dobře a rádi k vám přicházejí přátelé.vánoční dekorace-skořice, ořechy, šiška.jpg
Dnes se dají zařídit i levné dekorace skvělý domov.cz, kterými si dokážete vyzdobit byt ke své spokojenosti. Stačí jen trocha improvizace, tavná pistole a nasbírané větvičky, šišky, usušené šípky s plátky citronu a pomeranče, koření jako např. badyán anebo tyčky celé skořice. Podívejte se do své spižírny a budete překvapeni, z čeho všeho se dají vytvořit dekorace „za babku“. Stačí chuť něco pro sebe udělat a vytvořit překvapení pro celou rodinu. Zapojte do výroby dekorací i své ratolesti a užijete si spoustu zábavy a veselí. dekorace a výzdoba velikonoční.jpgStejně tak můžete pokračovat ve velikonoční výzdobě. Poproste šikovného souseda, aby vám ukázal, jak se plete pomlázka, natrhejte březové větvičky, ozdobte jej mašličkami, obarvenými vyfouklými vajíčky. Vaše děti možná přidají některé své oblíbené pohádkové postavičky a výzdobu máte hotovou. V levných látkách kupte ubrus s jarními motivy, ušijte barevná prostírání. Najděte na internetu, jak skládat svátečně papírové ubrousky, zasejte včas obilí do větší kulaté misky a pozorujte s dětmi rašící zelenou travičku, do které pak posadíte velikonočního zajíčka a vyfouknutá obarvená vajíčka.
Pro nové dekorace skutečně nemusíte sáhnout hluboko do kapsy. Stačí jen trocha fantazie, šikovné ruce a vaše nová radost je na světě!

Published by si-sawa.cz