Richard Chase


23. 5. 1950-26. 12. 1980


Kanibal, sériový vrah a nekrofil, žijící v Americe. Byl závislý na pití krve. Jako mladý trpěl hypochondrií. Neustále si stěžoval na zdravotní problémy. Jedním z nich byl ten, kdy tvrdil, že mu přestává bít srdce, nebo byl přesvědčený, že se mu lebeční kosti pohybují po hlavě.


Dokonce trpěl představou, že ve chvíli, kdy přestane pít krev, začne se mu zmenšovat srdce.


Proto nejdřív zabíjel králíky, psy a jejich těla jedl.


Člověka poprvé zabil v roce 1977. Jejich počet dosáhl „jen“ sedmi, ale těla byla nalezena rozřezána, lednice byla plná poházených vnitřností a některé části těl už byly zkonzumovány.
les v noci


Charles Manson


12. 11. 1934-19. 11. 2017


Charles Milles Maddox byl hudebník a spoluzakladatel komunity Manson Family. Ale především to byl zločinec. Jeho život byl plný nenávisti a krutosti. Zezačátku byl jen obyčejný zlodějíček, který se dostal do vězení za padělání peněz, nebo krádeže.


Ale po založení Manson Family začal spolu se svými kumpány brutálně vraždit. Nejhorší byla vražda herečky Sharon Tate, jež byla v osmém měsíci těhotenství.


Sharon prosila o život svého dítěte. Navrhovala, aby jí ho pomohli porodit a ji ať klidně pak zabijí. Marně.


Komplicové Atkinsonová s Watsonem ji ubodali. Manson byl odsouzen k trestu smrti, který se ale díky změně zákonů stal jen doživotím. Zemřel na následky četných zdravotních problémů.


Ale i mezi zdánlivě slušnými lidmi jsou sérioví vrazi.


Niels Högel


Odpykával si doživotí za dvě vraždy, ale nakonec byl obviněn z dalších 97 vražd. Jedná se o úmrtí 35 pacientů v Oldenburgu a 62 v Delmenhorstu.


Högel pacienty předávkovával léky na srdce.


V listopadu 2017 byla očekávána obvinění ze 106 případů. Vyšetřovatelé tehdy ukončili zkoumání případů v Oldenburgu z let 1999-2002 a v Delmenhorstu 2003-2005, kdy Högel pracoval v těchto zařízeních.


Testy bylo prokázáno, že betablokátory a léky na srdeční arytmii zabil 62 pacientů v Delmenhorstu a 38 v Oldenburgu.


V dalším procesu byl odsouzen za další čtyři vraždy, u nichž se původně nepodařilo prokázat, že je spáchal.
papír od krve


Gary Leon Ridgway


Narodil se 18. 2. 1949. Je známý pod názvem vrah od Zelené řeky. To proto, že jeho prvních pět obětí bylo nalezeno v oblasti Green River ve Washingtonu.


Ve 14 letech teprve šestiletého chlapce bodl, odvlekl do lesa a znovu několikrát pobodal. Útok chlapec přežil, ale sám Gary se smál a zatoužil poznat pocit někoho zabít. Podle vlastních slov ještě jako teenager utopil malého chlapce.


Jeho vražedné řádění začalo roku 1982 a pokračovalo až do devadesátých let.


Vracel se na místa, kde mrtvé zanechával, pozoroval rozklad těl a prováděl na nich sexuální akt.


Zatčen byl až 20. 11. 2001. 2003 byl odsouzen k 48 doživotním trestům bez možnosti propuštění. Poté byl odsouzen na dalších 10 let pro manipulaci s důkazy. Tím se k jeho trestu přidalo dalších 480 let. Podle vlastních slov má na svědomí něco mezi 65- 71 obětí.


Published by si-sawa.cz