Úchvatná a skvostná. Šarmantní i elegantní – dáma zvaná Paříž. Metropole, kterou můžete navštívit po několikáté s pocitem, jako by to bylo prvně. Město, které nikdy nespí a lze si užít plnohodnotně pobyt po dobu několika dní i týdnů.

věž
 
Ideální volba cesty do Paříže
 
Do romantické Paříže je možno využít jakýkoli způsob dopravy, ať už autem, autobusem, vlakem či nejvhodnější alternativa – letecky. Do pařížské metropole létají jak nízkonákladové letecké společnosti, tak rovněž České areolinky. Důležitější než volba letecké společnosti, je výběr letu s cílovou destinací v rámci letiště. Ideální je zvolit let směr letiště Charles de Gaulle, z tohoto letiště je nejlepší a nejsnadnější cesta do centra či okolí. Z letiště Orly prostřednictvím několika přestupů se metrem rovněž dostanete pohodlně do centra. Avšak v případě cesty z letiště Beauvais se jedná o nejdražší a nejdelší spojení směrem centrum.

pyramida
 
Doprava v Paříži aneb metro budiž pochváleno…
 
V samotné metropoli je nejvhodnější, nejpohodlnější a stejně tak nejrychlejší způsob cestování metrem. Vše je velmi přehledně značeno. Nelze zabloudit či se splést. Pro pařížské metro je už dlouholetou tradicí – hudba znějící jak v celé stanici tak i v soupravě metra. Hudebníci tu svým umem vytvářejí ojedinělou atmosféru.
 
V případě cestování do vzdálenějších částí lze využít příměstské vlaky s označením RER, Paříž má 5 linek, které jsou značeny písmeny A – E.
 
Hlavní klenoty v podobě pamětihodností
 
Paříž, to je pestrá nabídka nejen historických památek, uliček, zákoutí, budov, butiků, obchodů, stánků apod.
Paříž, to není jen Eifellova věž neboli „Železná lady“, která náleží mezi nejznámější a nejnavštěvovanější dominantu. 

oblouk
 
Mezi skvosty, které jsou nepostradatelným elementem při návštěvě francouzské metropole náleží Palác Louvre. Pro mnohé je ve spojení se slavným filmem „Šifra mistra Leonarda“, i když Toma Hankse tu nepotkáte, věřte, i tak prohlídka a návštěva za to rozhodně stojí. Mezi nejatraktivnější exponát je zde považována Mona Lisa. Nelze vynechat procházku po kouzelné Chams-Elysées a spatřit Vítězný oblouk, jenž nechal postavit Napoleon Bonaparte na památku svého vítězství v bitvě u Slavkova. Na střeše je k dispozici pro veřejnost vyhlídková terasa. A co by to bylo za návštěvu bez procházky po Seině a spatření jedné z nejkrásnější památky v rámci gotické architektury – Katedrála Notre-Dame, která je řimskokatolickou katedrálou.
 
Poznejte osobně krásy a kouzlo Paříže!

Published by si-sawa.cz